Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hollandiában jól tudnék pénzt...

Hollandiában jól tudnék pénzt félre tenni, ha kimennék 1-2 évre? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, de ha a legspórolósabb albérletet venném ki, és egy átlag munkakeresetem van, akkor szerintetek tudok félre tenni jól? Egy baráttal mennék ki, aki szintén félre akar tenni, lakásra valóra gyűjtenék

tapasztalatok vannak? Kérlek támadó jellegű kommentelők ne álljanak meg a kérdésnél. Egy szavazást is csatolok ide, mert ilyet még nem csináltam, :D de főleg a vélemények tapasztalatok kommentek érdekelnek..



2020. jún. 14. 14:58
A kérdező szavazást indított:
Jobban félre lehet tenni akár átlag fizetéssel
Nem lehet jobban félre tenni átlag fizetéssel
18 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Neked mit takar az átlag? Ha jól emlékszem a holland átlag fizu jelenleg BR 38 ezer EUR. Ez havi 2500 EUR kézbe.


Ha szerencsétek van akkor találtok albérletet 1000ért. Fejenként 700 mindennel együtt a lakhatás.120 EUR biztosítás, kaja meg 150 körül van de sokat változhat. Utazást nem számolom, itt azért ált 0ra jössz ki a térítéssel.


Szóval nagyon szorosra húzva a nadrág szíjjat marad 1500 EUR a kezedben. Szép összeg.


A probléma az az hogy most itt is általában elbocsátogatnak a recruitment pedig áll. A másik a szállás. Normális szállást munkaszerződéssel fognak majd adni, munkaszerződéshez pedig kell a holland lakcím. Ördögi kör.


Ha esetleg a fizud máshogy alakul akkor a thetax.nl oldalon tudsz számolgatni.

2020. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Úgy tudom az átlag fizetés 1500.. 2500 az álom lenne :D köszi a segítséget!!

Én ha már havi 400 ezret félre tudnék tenni, annak már örülnék.. Igen, régóta tervezzük, de pont közbe jött a járvány, úgy hogy így szívás nem tudjuk mire számítsunk..

2020. jún. 14. 20:24
 3/13 reka1996.03 válasza:
75%
Én nagyon sok mindentől függ , hogy milyen szintű nyelvtudásod van és milyen munkát szeretnél végezni ha kínai étterembe akarsz menni 1000-1200-1400 euró ingyen szállással ami olyan is..... üvegházazás is maximum 1500 euró húsgyár is 1450 körül van plusz abból le vonják a szállást Hotel takarítás 1500-2000 euró! Báros melók jól fizetnek 2300 körül jó nyár tudással én 3 éve kint élek Amsterdamba 800 euróért bérelek egy szobát!! Lakás bérlés itt kint elèg nehéz Munkaváláshoz szükséges lesz BSN számra és Holland bankszámlára lakást csak 3 hónap után tudol maximum bérelni lépj be Facebookon Hollandiai magyarok csoportba ott tudnak neked segíteni
2020. jún. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A hollandiai fizetésből simán félre tudsz tenni, de lakást nem fogsz tudni venni belőle. Maximum előlegre lesz elég amivel csökkenteni tudod kamatot és a futamidőt a lakásvásárlási hitelnél.
2020. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 reka1996.03 válasza:
100%
Én havi 800-900 eurót félre tudok rakni de én nem dohányzom nem iszom és nem élek tudatmódosító szerekkel csak a utazást és kaját fizetem plusz a szoba
2020. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1600 az kb a minimál bér.


Amúgy jah BSN. Ahhoz meg kell lakcím, amihez általában kell szerződés. Munkavállaláshoz úgy kell hogy adatpótlásra is beadhatod a kezdést követő 1 hónapon belül.


Nem ilyen területen dolgozom de húsgyár meg üvegházazást nem vállalnék. Inkább raktárba order picking. Zsozsiban jobb és a lezárások miatt annyit túlórázhatsz amennyit akarsz. Ez a se nyelv se szakképzés kategória, persze van ennél feljebb.

2020. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget mindenkitől, angolul beszélek csak folyékonyan.

egyetemet passziváltatnám,1-2 évre amíg kint lennék.

2020. jún. 14. 21:41
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem akarsz te majd onnan hazajönni ide a nyomorba :)


Összejön az önerőre a pénz, ok, maradt hátra 25 milliód magyar fizetésből törleszteni, vissza a mókuskerékbe..


Amit ti kitaláltatok az a 2000es években volt nagy buli, amikor olcsók voltak itthon a lakások, kiment akinek kedve volt, és 2-3-4 év alatt összespórolt egy lakás árára.

2020. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az önerő meg van már.. csak ki akarok menni félre tenni..
2020. jún. 28. 18:26
 10/13 anonim válasza:

Ha jó a nyelvtudásod,elég az angol,akkor sokat kereshetsz. Nehogy beleess abba a hibába,hogy gyenge nyelvtudással kijössz.

Azért mondom,mert én 3 hónapja Hollandiában vagyok és a mai napig nem találtam melót. De nem csak ezért nehéz.

2020. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!