Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma után ti hogy helyezked...

Diploma után ti hogy helyezkedtetek el?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat gondolkozok azon, hogy mi lesz diploma után.

Ti azonnal találtatok állást? Végül a "szakmátokban" helyezkedtetek el?

Mennyi ideig tartott, míg találtatok munkát? Volt aki esetleg nem állt rögtön munkába diploma után? Van aki kapásból külföldön helyezkedett el? Hogy sikerült? Nem volt probléma, hogy más nyelven kell megszólalnotok?

Elsősorban a történeteikre vagyok kíváncsi:D


Az mindegy, hogy milyen szakon végeztél csak írd le a történeted és nyugtass meg, hogy van élet a diploma után is.:D



2020. jún. 18. 20:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Már a diploma megszerzése előtt elhelyezkedtem iskolaszövetkezeten keresztül.
2020. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Már 1 évvel a diploma megszerzése elött a ennél a cégnél dolgoztam.

De a testvére például nem dolgozott az utolsó szemeszterben és jött a covid. Február óta megvan a diplomája de továbbra is munkanélküli. Az ő szakmájában nem volt covid elött túl nagy toborzás és még most sem javult nagyon a helyzet.

2020. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Gyakornok voltam, diploma előtt megpályáztam a cégnél, ahol dolgoztam egy pozit. Államvizsga után 1 héttel már főállásban dolgoztam. Szakmámban, olyan munkakörben, amiben eredetileg is szerettem volna. Szerencsém volt a fizuban is, annyit ajánlottak, amennyit kapni szerettem volna.
2020. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Besétáltam egy toborzóirodába. Majd...
2020. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Egyetem mellett is vállaltam munkát, de az utolsó félévben nem dolgoztam. A diploma megszerzése után regisztráltam a Profession.hu-ra és 1 hónap múlva elhelyezkedtem egy borzalmas 9 fős cégnél. A főnököm azt várta, hogy azonnal úgy fogok érteni a szakmához, mint akinek már 5 év tapasztalata van, amikor pedig kiderült, hogy nem, olyankor odavágott egy 700 oldalas katalógust az asztalomra (szó szerint).


Egy hónapig bírtam velük, azután felmondtam és szinte azonnal elhelyezkedtem egy másik cégnél. Itt már nem engem választottak ki, hanem én választottam a céget az alapján, hogy milyen szakemberekkel dolgozhatok együtt. Már 2 éve dolgozom velük és rengeteget tanulok, így jó döntés volt a váltás.

2020. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
Már a diploma megszerzése előtt, szakmában, diplomás pozícióban
2020. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokig tartott, de akkor még elég tapasztalatlan voltam álláskeresés terén. A mostani tudásommal 20 napon belül sikerült volna. Pár interjú után ráérez az ember, nem görcsöl, elő tudja adni magát normálisan, akár idegen nyelven is, már ha megvan a szükséges nyelvtudás az adott pozícióhoz.


Először szokatlan a kevés szabadidő, de hamar bele lehet rázódni a munka világába. Egyes emberek hozzáállását a (csapat)munkához valószínűleg sosem fogom megszokni, én mindenesetre megteszem, ami tőlem elvárható.

2020. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Eddig sehogy :(
2020. jún. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy mindenki le lehet pontozva, aki diploma megszerzése előtt már szakmában dolgozott, így könnyen el tudott helyezkedni...
2020. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Ha ezt úgy értetted, hogy én pontoztam le, ki kell abrándítsalak:)

A többieknek pedig nagyon köszönöm a választ!:)

Már nem pánikolok, függetlenül attól, hogy nem vagyok gyakornok sehol, meg nem dolgozok még (csak dinnyézek nyaranta:D)

Akinek pedig nincs még állása annak hajrá*-*

2020. jún. 19. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!