Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha engem berendelnek rendkívül...

Ha engem berendelnek rendkívüli időben munkaidőn és munkanapon kívül, akkor az utazás ideje munkaidő-e?

Figyelt kérdés

Ha én vagyok olyan jó és kooperatív, hogy egy telefon hívás után kapom magam és hétvégén amely nem munkanapom bemegyek sürgősen mert a cégnek kellek, akkor nem az lenne a minimum hogy az utazás is munkaidő legyen? Nekem csak az utazás 2x 1,5 = 3 óra.

Mindez vasárnap hétvégén mert jött egy külföldi partner és azonnal kellett neki valami hát rohanjak be az irodába angol nyelven szerződést írni. Amit a főnök nem tud mert egy mukkot se tud angolul (hát ezért ő a főnök....rátermett...)


Ezek után nem evidens lenne, hogy nem csak azt a két órát fizeti ki amit bent töltöttem, hanem azt a +3at is amit vasárnap utazással töltöttem a kedvéért?



Persze ha nem fizeti ki akkor rászárad az ügy, mert akkor hasonló esetben majd a telefont se veszem majd fel cseszek bemenni ő meg tárgyalhat az ügyféllel a nulla angoltudásával.

Azért nekem is van fegyverem.


2020. jún. 20. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Alapesetben nem jár, de a helyzet miatt kérheted, hogy azt is számolják el.
2020. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapesetben nem a munkaidő része, de kérni bármikor lehet.


" mert akkor hasonló esetben majd a telefont se veszem majd fel "

Nem is értem, hogy miért tetted? Ha meg felvetted, akkor miért nem mondtad azt, hogy családi rendezvényen vagy kb. 25 ember van nálad?

2020. jún. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Normál esetben mikor 8 órát bent vagy akkor nem számít bele. Ha így behív 2 órára akkor az lenne a minimum, hogy duplán fizeti tehát 4 órát fizet plusz állja az üzemanyagod. Ez a minimum. Mondom ezt vállalkozóként.

Gondolom nem pár ezer Ft-os üzlet miatt hívott be ergo bele kéne férnie, hogy abból kifizesse neked ezt.

2020. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

" Ez a minimum. Mondom ezt vállalkozóként."


Na hát az én dicső főnökömben meg ez fel se merül.

Ő evidensnek tartja hogy két órát voltam benn akkor két órát fizet.

És ugye alap felállás (szerinte) hogy "örüjjjéééé hogy van helyed, mert ki is rúghatunk ám, vannak 100 an a helyedre"


És mi a baj ezzel ? Hogy MOSTANÁBAN igaza van. Tényleg lennének 100an a helyemre.

2020. jún. 21. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:
a legtöbb főnök sajnos így gondolkozik, hogy örüljél és legyél hálás, hogy van még munkahelyed..
2020. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!