Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes kivenni a szabadnapjai...

Érdemes kivenni a szabadnapjaimat, mielőtt iskolaszövetkezetes leszek?

Figyelt kérdés

2019 június 17-től 2020 április 1-ig iskolaszövetkezeten keresztül voltam foglalkoztatva egy tanácsadó cégnél. Az óráinkat kódolni kell, elméletileg heti 40 órában dolgoztam, gyakorlatilag annyi óra volt kifizetve, amennyit ledolgoztam. (40 óránál nem fizettek többet, lecsúsztatásos módszer működött.) Fizetett szabadságom nem volt.

2020 április 1-től megszűnt az egyetemi jogviszonyom, így felvettek mint munkavállaló. Szeptember 1-től mesterképzésre fogok járni, így a munkáltatóm azt kéri, hogy menjek vissza az iskolaszövetkezetbe és azon keresztül fognak foglalkoztatni. Ahogy a neten kiszámoltam, 2020.04.01-2020.08.31-ig 8db szabad napom van, amiből eddig 3 napot felhasználtam. Marad 5 nap.

Az iskolaszövetkezeten keresztül való foglalkoztatásnál tényleg nem jár fizetett szabadság? Szeptembertől fél állásban dolgoznék, így gondolom kevesebb szabim lenne.

A HR-est kéne megkérdezni tudom, de egyszerűen nem kommunikál velem, az iskolaszövetkezetes kolléganő pedig rokona a HR-es nőnek és mindent vissza mond neki, utána pedig lecseszést kapunk, hogy miért értetlenkedünk. :(

Érdemes kivenni az 5 nap szabadságot szeptember előtt?



2020. jún. 23. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaszövetkezetnél nincs szabadság, akkor és annyit dolgozol, amennyit tudsz/akarsz/lehet.

Ha nyár végéig nem veszel ki már több szabit, akkor a maradék 5 napot ki kell fizetnie a munkáltatónak, szóval semmiképp nem marad bent, emiatt ne aggódj. Hogy neked megéri-e kivenni, te tudhatod csak. Vagy pénzt kapsz, vagy szabadidőt.

2020. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha nem veszed ki, akkor pénzben meg kell majd váltaniuk. Amúgy fél állásnál nem feleannyi szabi jár. Ugyanúgy jár a 20 alap + pótszabik (természetesen arányosan). Nyilván iskolaszövetkezetnél ez nem játszik, csak a jövőre nézve jó, ha tisztában vagy ezzel.
2020. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!