Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri autószerelőnek tanulni?

Megéri autószerelőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, érettségi után szeretnék szakmát tanulni (új OKJ rendszerben, mivel csak jövőre végzek). Óvodás koromban is nagyon érdekeltek az autók, ez a szeretet a mai napig jelen van nálam. Valamint veteránozni is szeretnék később, amihez nem árt az autószerelői tudás, persze ma már az autók nem olyanok, mint régen, hogy kalapács meg csavarhúzó, aztán szevasz, ezzel tisztában vagyok. Úgyhogy mondhatni kicsit hobbiként is jó lenne, persze nem ez a fő.



Mennyire nehéz állást kapni (nem a fővárosban, nagyobb vidéki városban)? Milyen fizetésekre lehet számítani (itt olyan 200-300 ezer nettókat találtam kezdő fizetésnek, nem tudom mennyire reális)?



Mit takar a szakmán belül az informatikai képzés? Az autószereléshez szükséges programok használatát tanítják vagy ennél kicsit tágabb a téma?



Aki autószerelő vagy ismer autószerelőt, az ajánlaná ezt a szakmát?



2020. jún. 25. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó autószerelőre mindig szükség van, az biztos.
2020. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megéri, de leginkább saját vállalkozásban, vagy később főállás mellett maszekolva.
2020. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Anyagilag ugy, hogy ha nincs a csaladban megfelelo anyagi hatter, vagy nem autoszerelo vallalkozasban nosz fel, nem eri meg. Leirom miert.

Alkalmazottkent a netto 200 eft koruli alap ber mondhatni atlagos, tapasztalt szerelok keresnek 300-350 korul, tuloraval talan 400. De eddig el kell jutni. Sajat vallalkozashoz pedig nagy toke kell. 6-8 millio ft mire egy teljesen alap muhelyt felszerszamozol, ahol 1 max. 2 fo tud szerelni. Ahhoz hogy sajat magad csinald, mestervizsga kell ami tapasztalatot igenyel. Vagy, veszel fel alkalmazottat, de szuperbruttoval a mester alkalmazott mar 700-750 eft koltseg. De lehet keveset irtam. A masik a muhely, rengeteg olyan eloiras van ami koltsegesse teszi: moshato falak es padlo, kell zuhanyzasra alkalmas vizesblokk, oltozo helyiseg a megfelelo szamu szekrennyel, vilagitas, akna, a kulonbozo meropadokhoz kulon minositett helyiseg, a szoftverek licenszei, stb. Ingatlannal egyutt egy kozepes csaladi haz fovarosi ara kell tokenek. Nem ugy mukodik hogy a garazsba beraksz egy csapos emelot, veszel par gepet, megvan az okj es mehet a buli.

Mas szakmakkal anyagilag jobban jarsz, barmely epitoipari szakmunkaval tobbet keresel alkalmazottkent, ha meg vallalkozast inditanal tized, huszad akkora tokere van szukseged.

Tovabba nagy a verseny, keves a jo, marka specifikus autoszerelo. Ha mar mindenkepp auto, en az autovillamossag iranyaba indulnek el, kevesbe tokeigenyes es alkalmazottkent legalabb olyan jol fizet mint az autoszerelo.

2020. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megéri, egyre több az autó, egyre több szerelő kell. Pár évre kezdőként reális a bérsáv. Viszont nagyot szakítani saját vállalkozással lehet. De ott meg igen komoly beruházás kell, hogy versenyképes legyél.
2020. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

4 millió autó fut Magyarországon.


Ne tántorítson el a #3as pesszimista hozzáállása. Az ilyenek mindig minimálbéres alkalmazottak maradnak, akik csak irigykednek a főnök szép autójára és csinos feleségére. Nem mond, hogy 2 nap összerakni egy vállalkozást, de megoldható évek alatt.

2020. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Éppen egy vállalkozást "rakok össze", soha sem kerestem minimálbért, a főnököm felesége meg az utolsó lenne akire irigykednék. Az autóépítés pedig hobbim, van némi rálátásom egy műhely üzemeltetésére. De köszönöm az anonim előítéletet.

Én inkább objektivitásnak mondanám, nem pesszimizmusnak. Éppen ezért ajánlottam neki egy reális alternatívát.

2020. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, ment a zöld!
2020. jún. 26. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!