Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyi anonim álláshi...

Miért van ennyi anonim álláshirdetés?

Figyelt kérdés
Nem fér a fejembe, hogy miért titok, hogy hova jelentkezek állásra. Nem írják ki melyik cég, de azt sem, hogy pontosan hol van. Nagyon rossz így... Csak "belvárosi iroda" és hasonlók. A másik, hogy miért fejvadász cégeken keresztül rajlik sok helyen az állás meghirdetése?

2020. jún. 28. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Na ez egy nagyon jó kérdés.
2020. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk mert nem akarják, hogy az ott dolgozók megtudják, hogy valakinek a helyére keresnek valaki mást? Vagy mert nem akarják, hogy a konkurencia megtudja, hogy keresnek embereket? Vagy mert nem az a lényeg, hogy melyik cég keres dolgozót, hanem az, hogy milyen munkára, milyen pozícióra? Vagy mert munkaerő közvetítőt bíztak meg a kereséssel és az majd csak akkor közli a cég nevét, amikor a megfelelő jelentkezőt behívja interjúra? Vagy... még van pár lehetőség.
2020. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Egyrészt amit a 2 írt. Meg a sok idióta jelentkező miatt. Mikor mi kiírtuk a cég nevét, olyan fizetési igényeket írtak, hogy azt hittük valakik trollkodnak.
2020. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
A fejvadászok meg azért kellenek, mert ez a cégeknek olcsóbb.
2020. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Előttem elég jól összefoglalták. Fejvadász pedig nem csak olcsóbb, de hatékonyabb is lehet.
2020. jún. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Pl. en meglepodtem, hogy az egyik nagy nemzetkozi multi franchise gyorsetterem nem allaskereso oldalon, hanem fejvadasszal keresi a mernokeit es meglepoen jo berekkel+ osztonzokkel(akar palyakezdoknek is), csak eloszor hivjanak is be ha mar megvolt a HR interju.:D
2020. jún. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Akkor is szoktak ilyet csinálni, ha rossz hírű a cég vagy nagyon szar a meló amit csinálni kell. Ilyenkor jönnek a hangzatos jelzők, mert a kutya nem jelentkezne.

Amúgy engem is bosszant a dolog, mert én szeretem az aktuális álláspályázatra szabni a CV-m és úgy nagyon nehéz, ha semmit nem tudsz se a munkakörről, sem a cégről.

2020. jún. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7: Szerintem egy cég nem azt várja el, hogy a cégre szabd a CVdet, hanem azt, hogy a meghirdetett pozícióra. Mi a különbség egy tökugyanolyan pozícióra jelentkezésnél a CVdben, ha azt a Mol, a BP, vagy az Exxon hirdeti meg? Beleírod, hogy mindig arra vágytál, hogy a Molnál/BP-nél/Exxonnál dolgozz? A személyre szabást a kísérőlevélben szokták megtenni, és akkor se a cég istenítését várják el, hanem azt, hogy leírd milyen tapasztalatod van, miért lennél jó az adott pozícióra.
2020. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!