Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha más országban szeretnék...

Ha más országban szeretnék dolgozni, akkor Linkedin-en érdemes lehet írni ottani recruiter-eknek?

Figyelt kérdés

Képzettség, nyelvtudás és szakmai tapasztalat is megvan.


Vagy csak simán érdemes ilyenkor ottani job posting-okat nézni és egyből jelentkezni CV-vel és motiv. levéllel?



2020. jún. 29. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
érdemes
2020. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes.


Ha csak éppen nincs valami vacation ahova pont jó lennél aligha fog veled foglalkozni.


Mivel LinkedInt említetted úgy sejtem, hogy a felsőfokú végzettséggel redelkezel.


Glassdoor.com, LinkedIn és Indeed portálokon keresgess. Sok cég automatikusan posztolja a pozikat amikre lehet jelentkezni. Ha Randstad, Robert Walters, Hays, stb, közvetítőknél találsz valami hírdetést akkor keresd meg az EREDETI hírdetést, ne rajtuk keresztül jelentkezz. Egyrészt fejpénzt kérnék a cégtől, másrészt 1-2 hét hátrányban leszel.


CV az alap és kell egy rendesen megírt motiv levél, külföldön tényleg olvassák. KB fél-egy oldal elég, ha van egy saját templated amiben csak 1-2 dolgot cserélgetsz működni fog, de mindig szabd a cégre és a pozícóra amire jelentkezel. Ha van ajánlásod csatold.


Pont 1 éve tartottam ott ahol most te, 2 hónap alatt találtam állást pár országgal alrébb.


Tippek:


Nyiss egy excelt ahol vezeted, melyik cég melyik pozijára jelentkeztél. Ha felhív a recrutiter a semmiből és 10 pozira jelentkeztél fingod sem lesz ki-ő :D.


LinkedIn profilod és a CVd egyezzen, 100%-ig.


A PDF CVdből legyen egy docx formátum is. Sok rendszerbe fel kell töltened majd (pl.: Workday, HRM) de nem fogják majd jól beolvasni a PDFet és másolgathatod ki kézzel.


Amikor jelentkezel ne kérj a többi munkáról hírlevelet, csak spamelni fognak. A Glassdoor, LinkedIn és az Indeed tudja majd küldi.

2020. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt elírtad szerintem "A Glassdoor, LinkedIn és az Indeed tudja majd küldi."


Mit akartál eredetileg ezzel az utolsó mondattal mondani?

2020. jún. 30. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Sorry.


A Glassdoor, LinkedIn és az Indeed tudja majd küldeni.

2020. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!