Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Hays-féle bérstatisztikák...

A Hays-féle bérstatisztikák azért pontatlanok, mert nem tartalmazzák azon cégek adatait, akik saját recruiterekkel dolgoznak?

Figyelt kérdés

[link]


Itt pl. a vezető fejlesztői pozíciókra írt maximum fizetéseket (1.5m Ft körül) ugye már seniorként is meg lehet keresni itthon.


Azért vannak ilyen eltérések, mert az igazán jól fizető cégek nem toborzóirodákon keresztül toboroznak?

Vagy valami súlyozott átlaggal számolnak és a maximum nem is igazán maximum?



2020. ápr. 5. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Az én szakmámban elég jól be vannak lőve a sávok, nem hiszem, hogy annyira pontatlan lenne.
2020. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos megjegyezni, hogy a Hays Hungary az útmutatóban megfogalmazott bérek bemutatásához a saját adatbázisát használja fel "több száz toborzó projektjére" alapozottan, amelyből következik, hogy a vállalat ügyfélkörének jellemző, valós adatait tükrözi, viszont nem reprezentatív Magyarország összes informatikus bérére vonatkozóan.


Csak a saját projektjeik alapján számolnak, sem azok az adatok nincsenek benne, amit a cégek saját hr-rel intézek, sem azok, akik más munkaerő kölcsönzéssel és közvetítéssel foglalkozó cégnél toboroznak.

2020. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 valóban, odáig nem olvastam el a cikket, csak a grafikonokat néztem át. Akkor valszeg ez az oka.

Köszi.

2020. ápr. 5. 16:50
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Pont az igazán jól fizető cégek dolgoztatnak hayes féle fejvadászokkal, mert meg tudják fizetni, és a jóskapista bt-k nem.


Ezt a hayes is mindig leírja, hogy az ő ügyfélkörük elsősorban a nagy, multinacionális, nagyvárosi cégekből kerül ki, tehát az országos átlag például sokkal alacsonyabb, mert ezeket az összegeket jellemzően a KKV-k például nem fizeik ki (ahogy persze nem szerepelnek azok a pár fős nagyon tudás intenzív cégek sem, amik 1-1 nagyon speciális részterületen mozognak, az átlagosnál sokkal magasabb haszonkulcsokkal, bérekkel)

2020. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Egyébként az, hogy más hasonló recruiter cégek nincsenek benne nem torzítja annyira a statisztikát, lévén, hogy az iparági fizetések szektorokon belül kb megegyeznek, tehát ahova a hayes tud 2 egység pénzért embert vinni, oda más is kb annyiért tud, és viszont.


A fő torzítást inkább az adja, amit az előbb írtam, hogy ezeknek a cégeknek az ügyfélköre elég behatárolt.

2020. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 hol található erről információ?

A hays.hu főoldalon a Tesco és BMW van "Key partners"-ként felsorolva, mást nem találok (ezeket jól fizetőnek nevezni meg a nagyobb bankok és tech cégek mellett ugye erős jóindulattal sem lehet).

2020. ápr. 5. 19:06
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

6:


"Kérdésünkre a toborzócég szakértői hozzátették, hogy mivel a Hays a saját adatbázisát használja a Salary Guide-ban, ezért a fizetések az ügyfélkörük jellemző béreit tükrözik - azaz elsősorban a Budapesten működő, nemzetközi háttérrel is rendelkező multinacionális nagyvállalatok fizetéseit. Emellett azonban a cég dolgozik néhány vidéki informatikai vállalattal (például Székesfehérváron és Debrecenben), valamint több kis- és középvállalattal is, tehát az adatok nem kizárólag (de nagyrészt) a Budapesten működő nagyvállalatok fizetéseit jellemzi - természetesen közalkalmazottak nem szerepelnek benne."


forrás: [link]


Minden évben leírják valamilyen formában ezt a mondatot, persze nem minden újság hozza le a "1.5 millós IT fizetések" jobb szalagcím, mint a mögötte rejlő figyelmeztetés, hogy azért ezt értő módon kell olvasni :)

2020. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez oké, de Tesco is nemzetközi háttérrel rendelkező nagyvállalat meg mondjuk a Google is. Mindkettő működik Budapesten is, de egy fejlesztői fizetés pl. erősen különbözik a kettőnél.

Hol található arra vonatkozó információ, hogy konkrétan mely cégekről van szó?

2020. ápr. 5. 20:02
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

8: én több olyan cégnél dolgoztam, ahol kapcsolatban álltunk velük, és inkább a Google mint a Tesco szintet jelentették (IT), mégsem látod őket sehol a H oldalán.


Amúgy a tesconak nem dolgoztam, de nem hiszem, hogy itthon akkora SAP, meg adattudós csapatuk van, amiből egy normális felmérést össze lehetne kalapálni, emögött nagyon sok cég áll, de a többség nem akar megjeleni a partnerek között.

2020. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Csak mellekesen: Google-nak nincs idehaza ertelmezheto bazisa, talan 3-4 ember osszesen, aki magyar terulettel foglalkozik (az is menedzser vonalon), legtobbjuk nem is itthonrol

Ez alapjan oket a hazai fizetesek teren nem tul relevans.

2020. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!