Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten van még olyan aki...

Budapesten van még olyan aki minimálbért keres és még a garantált bérminimumot sem kapja meg?

Figyelt kérdés
Nem részmunkaidősökre, közfoglalkoztatottakra és minimálbérre bejelentettekre, de ennél többet készhez kapókra gondolok, hanem akik ténylegesen csak ennyit kapnak. Munkakört is kérek. Azért kérdezem, mert tudtommal minimálbérért még 8 általánossal sem semmilyen, még takarító munkát sem vállal senki maximum vidéken.

2020. jún. 30. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Biztosan van, de ha én azt írom, hogy én ennyiért dolgozom, akkor elhiszed?
2020. júl. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Abból kell kiindulni, hogy sajnos sok olyan ember van, aki nem tud válogatni. És ebbe szerintem Budapest is beletartozik, mert országos probléma. Hiába akarnál többért dolgozni, ha nincs lehetőséged. Ha pedig akközött kell választani, hogy legyen munkád kevés fizetéssel, vagy egyáltalán ne legyen munkád, sokan inkább a legyen munkám opciót válasszák. Főleg ha család is van.
2020. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Budapesten nem azért nem mennek el dologzni az emberek minimálbérért, mert "a pestinek derogál az alantas munka", hanem mert az itteni árak mellett egyszerűen nem lehet megélni annyiból.

A garantált bérminimum 210.000 bruttó, vagyis (adókedvezmények nélkül) 140.000Ft. Eebből legfeljebb úgy lehet megélni, ha munkásszállón lakik valaki és párizsis zsemlén él. Egy havi BKK bérelt 10.000Ft. Egy valamirevaló albérlet (ha nem akarsz másokkal közösködni) minimum 120e és akkor még egy pici garzonról beszélünk. Nem azt mondom, hogy vidéken ennyiből zőzsölni lehet, de a fővárosban konkrétan az éhezéssel kell szembenézni. És itt teljesen mindegy, hogy valaki csak takarítónak menne 8 általánossal, attól, mert nincs diplomád és takarító vagy portás vagy, még nem lesz olcsóbb az élelmiszer és a lakásbérelt meg a rezsi sem.

Szerintem ahhoz, hogy Budapesten valaki szerény, de emberhez méltó életet tudjon élni, minimum 200 nettó kell. A vidékiek sokszor irigykednek azért, mert a budapesti átlagbér nettó 260 körül van, de abba nem gondolnak bele, hogy az élet is sokkal drágább.

2020. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem mindenki albérletben él, sőt sokkal több az ingatlan tulajdonos, mint az albérlő szerintem. Bár akinek van pesten háza/lakása és minimálbért kereaz ha nem totál hülye eladja vagy kiadja és kiköltözik vidékre.

Meg amúgy is többen is tudnak bérelni albérletet, aki keveset keres az meg amúgy se fog egyedül lakni, mert nem tud.

2020. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Így látod? Szerintem egy dolog van, ami lényegesen drágább Pesten, mint vidéken, ez pedig a lakhatás (bár némelyik megyeszékhely erősen zárkózik...). Azonban ha elmegyek a boltba, edzőterembe, moziba, rezsit fizetek, pontosan ugyanannyi összeget hagyok ott.
2020. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Konkrét személyt nem ismerek, de valószínűnek tartom, hogy a Kttv. személyi hatálya alá tartozó, legfeljebb néhány éves közizgatási tapasztalattal rendelkező dolgozók (pl. önkormányzatnál) minimálbért visznek haza.
2020. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy köztisztviselő kevesebbet keresne mint egy 8 általános iskolát végzett?
2020. júl. 16. 16:53
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Egy kezdő tanár is a garantált bérminimumot kapja Pesten is, hiába van mesterdiplomája a 6 éves egyeteméről...


Így kezdjen életet egy fiatal, akinek még albérletet is kell fizetni.

2020. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem hiszem el hogy van ilyen
2022. febr. 13. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!