Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállalnátok nem bejelentett...

Elvállalnátok nem bejelentett munkát?

Figyelt kérdés

Sajnos lassan egy éve keresek munkát, de mivel pályakezdő vagyok nem kellek sehová sem... :(

Hiába a több száz beadott jelentkezés, ha esetleg behívnak interjúra valahova és kiderül hogy még nem dolgoztam sehol sem furcsán néznek rám. Írnak valamit a papírra és megköszönik hogy eljöttem... Hiába a START-kártya kiváltásának lehetősége nem érdeklek egy munkáltatót sem... :(


Szóval a lényeg! Most van egy állás, (persze nem valószínű hogy én kapom meg) sajnos feketemunka. A cég vezetője elmondta, hogy esze ágában sincs bejelenteni az alkalmazottait, mert rengeteg a járulék.


Nekem viszont nagyon kellene már munka, haszontalannak érzem magam... (hiába a diploma, okj-s végzettség)


Elvállalnátok a munkát? Van olyan valaki aki feketén dolgozik? Nem alkalmi munkára gondolok vagy az építőiparra.

Normál 8 órás munkára, heti 5 nap.


2010. aug. 1. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj én szintén vidéken élek, és alkalmi fekete munkákból élek meg, mert csak ez a lehetőség van és örülök amikor épp fel ajánl valaki valami munkát, mert kell a pénz.
2010. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha szükséged van a pénzre, vállald el! Jelentsd be magad az apehnél egészségügyi járulék fizetéshez, az kb. 5000 Ft havonta, és érvényes a tb-d. Persze azt ne mondd nekik, hogy feketén dolgozol! Nagyon sok embert ismerek, akik feketén dolgoznak, és még több olyat akik minimálbérre vannak csak bejelentve, a többit zsebbe kapják. Ez addig nem is fog változni, amíg a fizetésekhez és az árakhoz képest irreálisan magas járulékok vannak.
2010. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképpen elvállalnám, hiszen a pénzre gondolom neked is szükséged van. Viszont emellett nem hagynám abba a munkakeresést, és amint találnék bejelentett munkát, megpattannék ettől a cégtől.
2010. aug. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak

Írod hogy alkalmi munkát végzel. Azt gondolom fizetik naponta, hetente. Az a baj, ha ezt elvállalnám, akkor havonta fizetnének gondolom. Mi van ha melózok 1 hónapot,utána kiderül hogy pénz nincs csak ígéret hogy 1-2 hét múlva meglesz a lóvé. Utána dolgozok még ennyit, mert nem akarnám kárba veszni a pénzt és akkor kiderülne hogy nem is lesz fizetés....

A másik amitől félek hogy valami nem legális dolgot csinálnak a cégnél. Anno engem hívtak "brókernek" a Capital Partners-hez. Még szerencse hogy akkor nemet mondtam némi internetes kutakodás után....

2010. aug. 2. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ilyen, hogy nem fizetnek ki és azt akkor le kell nyelni, vagy lehet balhézni. Sajnos ez még a bejelentet munkáknál is benne van a pakliban.

De ha nem fizetnek, akkor azonnal le kel onnét lépni és keresni valami mást.


Mielőtt odamész dolgozni, nem árt ha érdeklődsz más, ott dolgozóktól, hogy mi a helyzet az adott cégnél.

2010. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha az éhenhalás szélén állnék, igen. Az is pénz.

24/L

2010. aug. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elvállalnám. De napi fizetéssel! Valamint valóban keresnék munkát mellette és amint lehet, lelépnék. Ugyanis ez most kevésbé ciki, mint öregkorodban, amikor a sok feketemunka miatt nem nagyon lesz nyugdíjad meg szolgálati időd sem...

De amúgy én is feketén kezdtem a jelenlegi munkahelyemen napi fizetéssel, aztán idővel bejelentettek.

2010. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy vállalnám el. Nem bolondultam meg.
2010. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!