Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Véleményetek szerint mi az az...

Véleményetek szerint mi az az összeg, amiért érdemes külföldre menni?

Figyelt kérdés
Én úgy számoltam hogy szállás+1700 euró a minimum amiért érdemes elhagyni az országot. Kíváncsi vagyok mások véleményére is, hogy szerintetek mi a minimum.

2020. júl. 1. 14:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Minimum az itthoni 3szorosa, mit nem értesz ezen ember?
2020. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha mindenki egyféleképpen értelmezi a kérdésedet, akkor lehet érdemes lenne elgondolkozni, hogy te tetted fel rosszul, nem? Esetleg korrigálni.

Nem arra vagy kíváncsi, hogy te, mint Jancsi, akinek az itthoni fizetésre tragikus, számbavehetetlen, mivel kalkulálj külföldön!? Vagyis ha a szállásért nem kell fizetned, akkor mennyiből lehet kijönni úgy, hogy még egy kis megtakarításod is maradjon? Gondolom erre irányul a kérdésed, akkor kérdezd ezt, ne azt, hogy a mi véleményünk szerint mennyiért éri meg kimenni, mert én mondjuk biztosan nem költöznék 2500 euróért külföldre, neked viszont lehet ez az álom kategória és természetesen a szálláson felül szépen meg is lehet ebből élni.

2020. júl. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha a szállsát fizetik akkor igazából a mostani béremnél legyen több és kész.

Szállás +1200 euróért már simán megéri. Itthon felét sem kapom meg úgyhogy mindenképp jól járnék. Mondjuk a kaja kérdéses, nem tudom külföldön (melyik országban az sem mindegy), mennyibe kerül a kajálás. Ha mondjuk a felét elviszi havi szinten akkor már nem jó. Ha 1/3-át akkor talán. Azon kívül a közlekedés ami még kérdéses, a többit meg leszarom. Külföldre melózni és megszakadni kell menni, 2-3 évet, hogy itthon az ember beindíthassa az életét. Nem terveznék kinnmaradni, szóval kibírnám kutyaként is ha mondjuk havonta TISZTÁN félre tudnék tenni legalább 1200-1500 eurót. Abból itthon már bőven veszek egy házat, de legalábbis minimális hitel kellene csak hozzá.

2020. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Látom néhányan annyian el vannak keseredve hogy itt akarnak önigazolást szerezni. Sajnálom, de én ennél magasabb szinten állok. Szóval akár pöröghettek máshol is.

Egyébként semmi paraszt megnyilvánulásom nem volt, de nyilván egy teljesen felesleges és értelmetlen személyeskedést nem fogok "köszönömmel" lereagálni.

Nem igazán értem hogy melyik része nem tiszta a kérdésemnek. A "minimum" vagy az "elhagyni az "országot"

Akinek esetleg igénye van hogy egyesével kielemezzük a szavakat, az írjon privátban. Nagyon szívesen tartok egy oktatást.

További szép napot! 😊

2020. júl. 2. 12:31
 15/19 A kérdező kommentje:

Megjegyzem még konkrét példát is hoztam, erre az ilyen Béla típusú emberek 5000€-val dobálóznak itt, amit nagyon kevés magyar kap meg külföldön, még ott is átlag felettinek számít, illetve képtelen objektíven átgondolni egy kérdést.


#12

Ha érdekel a kérdésem története (amit elég tragikus passziv-agressziv módon kérdeztél meg), elég lett volna egy egyszerűbb kérdéssel is előállnod.

A vírus miatt nagyon sokaktól hallom szeretnének külföldre menni, így mint cégtulajdonos nekem az a feladatom hogy megtartsam a munkavállalókat. A csapatommal szeretnénk beállítani egy olyan bért a képzett és nehezen pótolható dolgozóknak, hogy ne érje meg nekik továbblépni.

Neked pedig egy ilyen munkahely az álom kategória. Ugye jól gondolom?

2020. júl. 2. 12:44
 16/19 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy cégvezető vagy.


Látnod kell, hogy egy betanított munkásnak, egy tapasztalt szakmunkásnak, egy tapasztalt mérnöknek más az a minimum, amiért kimenne dolgozni.


Ha egy betanított munkás keres itthon nettó 600 eurót és még fizetnie kell a szállást is, akkor neki már megéri kimenni szállás+nettó 1200 euróért, mikor a kaja pl. Németországban kijön 350 euróból/hó.


Ha az emberünk tapasztalt szakmunkás és itthon keres nettó 350-et, akkor neki már nem éri mg kimenni nettó 1200 euró + szállásért. Mondjuk inkább adnak kint neki 2-2200 eurót + szállást.


A tapasztalt mérnökünk megkeres itthon nettó 4-500.000 ft-ot. Ha még fizetnie kell a szállásért is, akkor is félretesz 200-at havonta. Kérdés, hogy ér e neki az a plusz 4-500 nettó a kinti melónál, hogy valóban kimenjen. Nem minden a pénz.


A kérdés, ami feltettél, felszínes és egyszerű, de a válasz sokrétű, mert az ember is sokrétű. Vágyakkal, célokkal, igényekkel, érzelmekkel, stb.

2020. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"A vírus miatt nagyon sokaktól hallom szeretnének külföldre menni,"


Ez az, ami igazán nagy problémát fog szülni. Ha ez bekövetkezik, még jobban felgyorsul az ország, gazdaság összeomlása.

Így is már lelépett a tapasztalt, szakképzett munkaerő nagy része.

De a vállalkozók, politikusok nagy része gyerekcipőben jár, ami a felelősségteljes gondolkodást illeti.

2020. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Nem nem. Nekem az álom kategória nem itt kezdődik. Ez inkább az alap. :)

Én írtam, hogy a jelenlegi fizetésem kb. háromszorosa alatt nem indulnék el, ami jelenleg több, mint 5000 eurót jelentene.

Én itthon olyan bérezéssel és juttatási csomaggal rendelkezem, hogy eszem ágában sincs külföldre menni. Az anyagi és az emberi oldalról is megbecsült munkavállalónak érzem magam.

Ha határmenti településen élnék és 20 km választana el a dupla fizetéstől, az persze erős húzóerő lenne, de jelenleg nem ez a helyzet.


Semmi agresszió nincs bennem, szimplán csak fenntartom, hogy a kérdésed alapján ez igencsak relatív. Ha valóban céges szinten ez a terv, akkor érdemes felmérni az érintett munkavállalók motivációját, egyéni céljait, stb. Ebből sokkal jobb közelítéssel lőhető be egy sáv, mint egy gyakori kérdés alapján.

2020. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Nettó 5000eur minimum.

Ez alatti összeget itthon is nevetve meg lehet keresni, csak egy kis ész kell hozzá.

2020. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!