Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges hogy egyes...

Hogyan lehetséges hogy egyes emberek 20-30 éves koruk között eljutnak egzotikus helyekre (pl. thai-föld, miami, mexikó)?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 14:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Én egyetemistaként és utána is haverokkal mentem ide-oda. Olcsó buszos utak, hosztelekben szálltunk meg és nagy áruházakban vettünk kaját magunknak. Néha persze elmentünk helyi kocsmákba, éttermekbe, de nem minden nap. Fillérekből megoldottuk. Kb. 50 ezer-ből végigjártuk Lengyelországot és a Baltikumot, úgy, hogy ennek is nagy részét az otthonra szánt ajándékok tették ki szerintem.

Jó nyilván ezek nem olyan egzotikus helyek, de kicsivel többért már tényleg eljut az ember bárhova.

A szálláson lehet a legtöbbet spórolni. Mi a francnak több 100 ezres luxushotel, meg mittomén hány csillagos puccos szálloda, ha az ember úgysem ott tölti az idejét? Én külföldre azért mentem, hogy megismerjem az ottani életet, bejárjam az adott települést, túrázzak, menjek, lássak. Nem azért, hogy egy random hotel szobájában/éttermében/medencéjében ücsörögjek. Azt itthon is meg tudom csinálni. Normál esetben az embernek csak egy alvó/fürdésre lehetőséget adó hely kell, amúgy úgyis mászkálni fog.

2020. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Mi is nagyon olcsón utaztunk mindig. Hónapokkal előbb lefoglaltuk a szallást ami mindig apartman volt mert ott főzni is lehet és olcsóbb is sokkal mint egy szálloda. Elő vagy utószezonba mentünk akkor fillerekbe került a szállás. Újonnan nyíló szallásokat néztünk mert azok az első évben bevezető áron voltak. Így többször kifogtunk medncés tengerre nező erkélyes apartmant. Hihetetlennek tűnt nekünk is de egy kis utánajárással szinte luxus körülmények között lakhattunk. Az utazásokat is helyi járatokkal oldottuk meg a helyi irodakban kötöttünk le fakultatív programokat nem az utazási irodával mert az 5ször annyiba került volna

Kaját itthonról is vittünk és ott csak a friss zöldséget gyümölcsöt vettük meg ami nem volt drága. De 1-1étteremre vagy üveg borra is jutott és a múzeumokra látnivalókra is. Igaz csakran busszal mentünk de volt mikor a repülőre is össze tudtuk szedni a pénzt. Bejártuk így egész Görögországot, Horvátországot, Olaszországot még Szicíliába is eljutottunk. Volt hogy évente 2 alkalommal is mentünk nyaralni. Ostoba ismerősöm 5ször annyi pénzért utazott spanyolországba mint mi mert ő egy luxusszállodában foglalt szobát haromszori étkezéssel. Mi 50ezerért voltunk ő 250ért. És semmit nem látott mert arra már nem volt pénze. Nekünk meg nem hianyzott a kaja. Melegben úgysem vagy olyan éhes és az ebédet ki sem használtuk volna mert nem ültünk a szálashelyen a vacsorára is pocsek lett volna ha vissza kell érni. Így nem voltunk kötve semmihez sokkal kényelmesebb volt és olcsóbb is. Berminimumot keresünk a párommal együtt. Igaz saját lakasban élünk nem kell albit fizetni.

2020. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két titka van:

1. Jó ajánlatokat kell kifogni. Nem utazási irodával megyünk többszázezerért fejenként, hanem magunk hajtjuk fel a jobb ajánlatokat. :)

2. Az utazáson kívül nem igazán van költséges hobbink, félre tudunk tenni erre.

+1: nincs gyerek. Tudom hogy ettől sokan a szívükhöz kapnak, de őszintén szólva ezzel a "trükkel" vagyonokat spórolunk.

Mindketten 200 körül keresünk a párommal.

2020. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Még utazási irodával is ki lehet fogni elő utó szezonban korán lekötött utakat ha valaki csak a meditterán orszagokba akar menni.
2020. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek az utazás az élete. Azért vallal csak munkát hogy utazhasson. Ahogy összejön neki a repjegy meg vítum ára már megy is. Csak oda jegyet vesz aztán munkát keres és ha megint összejött az újabb repjegy ár megint tovább ál. Nincsenek nagy igenyei szállás meg ennivalo terén. Olyan hippi fazon. De már bejárta a fél világot. Ahol jobban érezte magát hónapokig is maradt. Valahonnan meg gyorsan odébb állt. :) Kb semmije nincs amúgy. Sa gazdag szülők se jól fizető állás. Pár nyelven beszél. Ennyi. Volt már mezőgazdasági munkas meg szalodai takarító és medence mellett felügyelő is. :)
2020. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a fontos. Nekem egy tenyérnyi vadvíz többet ér, mint bármilyen egzotikus utazás, ahol emberekkel vagyok körülvéve.
2020. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mindenkinek arra jut pénze, amit fontosnak tart. Van olyan ismerősöm, aki folyamatos anyagi gondokkal "küzd", folyamatosan sír, hogy mennyire nincs semmire pénze, de azért minden évben 4-5x el-el utazgat, amibe nem számolom az alkalmi hétvégi, néhány száz km-es kiruccanásokat. Persze fapadosan, régebben sátorral, hátizsákkal. És igen, volt már Thai-földön, Ausztráliában is, hogy csak a távolabbiakat említsem.
2020. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Pontosan így van. Egyik kollégám utazgat egzotikus helyekre a másik meg sír a kocsmában minden nap a söre meg cigije mellett, hogy semmire nincs pénze. Fizetésük ugyan annyi mindketten saját lakasban élnek, gyerekük nincs. Vajon mi a különbség kettőjük között? :)
2020. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 évesen jártam Amerikaban. Van egy lehetoseg, gyerektaborokba lehet kimenni dolgozni nyárra egyetemistaként, majd a szerződés lejárta utan 30 napig még az államok területen lehet tartózkodni. Sokan csak annyit láttak, hogy juj New Yorkban volt, 1 héttel később meg már Miamiban, majd Mexikoban es hasonlókat gondoltak, mint itt néhány hozzászóló, hogy gazdag szülők, vagy sugardaddy...közben napi 10 orat mosogattam érte 2,5 hónapig. :D

24/L

2020. júl. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Manapság már nem akkora dolog és nem is olyan anyagi teher utazni, mint régen, amikor pl. a repülés még európai nagyvárosokba (ahova ma olcsóbban elvisz és hazahoz a fapados, mint egy Sopron- Debrecen vonatút) kiváltságos dolognak számított.


A legtávolabbi pontokra is el lehet repülni 300 000 forintból retúr (de egy New York vagy Miami sok esetben megvan 150-ből is!), ez a 300 egy soproni átlagfizetés fele, de szerintem még Pesten is megkeresi egy gyári melós is túlórákkal - márpedig nyaralni nem havonta jár az ember.

További komtextusba téve: ez egy hét wellness szálloda Magyarországon.


A kérdés ma már inkább az, hogy milyen nívón utazol, nem az, hogy utazol-e. Egyazon desztinációt meg lehet célozni úgy is "10 pénzért", hogy jó helyeken eszel, egyetlen programon sem spórolsz, szép szállodában szállsz meg, de "4 pénzért" is, ha motelezel, meg boltozol. Nem beszélve arról, ha "1 pénzért" csak odarepülsz, aztán bérautóban alszol, couchsurfing-gelsz, stb.


Horvátországban is költöttünk már ketten kerek 1 milliót egy hét alatt (szállással természetesen), közben 2 évvel előtte alig többől autózgattunk 20 napot az Egyesült Államokban.

Szóval már- már a helyszínből sem lehet feltétlen következtetmi arra, hogy mennyibe került.


Még durvább példa: édesanyám legjobb barátnőjének a lánya egy Seychelles-szigeteki úttal lepte meg a párját.

Édesanyám többet elkölt/fő Hévízen wellnessezésre évente, jellemzően 3 havonta megy 1 hetet.

2020. nov. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!