Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme érdeklődni, ha...

Van értelme érdeklődni, ha nem hirdetnek állást? Mindenre érdemes jelentkezni? Milyen önéletrajzot kell készíteni?

Figyelt kérdés

1. Ha egy cég/szervezet stb. nem hirdet betöltendő pozíciókat, nem keresnek munkavállalókat, önkénteseket stb., akkor érdemes-e e-mailben érdeklődni?

2. Érdemes-e minden lehetőséget megpróbálni, mindenre jelentkezni még akkor is, ha nem vagy benne biztos, hogy képes vagy a munkát megfelelően ellátni (még tanulok, nincsen tapasztalatom, kvázi nem értek semmihez)?

3. Ha nincsen semmilyen kikötés, akkor milyen önéletrajzot kell írni? Pl. csak kitöltesz egy europass sablont vagy csinálsz egy saját szerkesztésűt?


2020. júl. 2. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Igen, de ha még tanulsz, akkor hogy tudnál dolgozni? Vagy nem nappalin tanulsz?

2. Nem, amihez többéves tapasztalatot kérnek, olyanra ne jelentkezz.

3. Saját szerkesztesűt. Nem fognak örülni egy 2-3 oldalas 4szeres sorközzel írt Europass CVnek.

2020. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

1. Nappali tagozaton tanulok, de értelemszerűen olyan munkára gondolok, amit így is tudok végezni. Nyár van, szeptemberig időm mint a tenger. Valamint az egyetem mellett is tudok olyan munkát végezni, ami nem a klasszikus 8 órás munkaidőben zajlik (ezért is keresek pl. önkéntes lehetőségeket is).

2. Igen, ez egyértelmű.

3. Hosszú semmiképpen nem lesz, nem is szeretném és nincs is mivel túltömni... Max. egy oldalban gondolkozom, viszont sosem írtam és nem tudom mit kell/mit érdemes beleírni és ezért gondoltam pl. az Europass-ra, hogy mintának esetleg jó lehetne.

2020. júl. 2. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Így, hogy nem főállást keresel, szerintem így nem érdemes random küldeni a leveleket, időpocsékolás. Ott az iskolaszövetkezet, én dolgoztam velük, meg voltam elégedve, call centeres melóm volt jó pár éve. A lényeg, iskolaszövetkezetet keress vagy nyári idénymunkát a mezőgazdaságban, de ott is i. szöv. keresztül. Így tuti, hogy ki is fizetnek, nem úgy, mintha elmennél a Balatonhoz vagy a helyi kertvendéglőbe palacsintásnak.

2. kifejezetten nyári munkára keress, mert a cégek főállásút keresnek. Megint csak az iskolaszöv. tudom írni év közbenire vagy gyakornoki munkát, attól függ, hogy mit tanulsz.

3. Europasst felejtsd el, ezt nem én írom, hanem több állásportálnál olvastam vagy álláskereső tanfolyamon is mondták, állásbörzén is. Nem értem, minek van még forgalomban, ez most mindegy.

2020. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem az iskolaszövetkezet nem vált be, nagyon kevés munka volt és azoknak a 90%-a is olyan, hogy igazából nem is értettem miért diákmunka néven fut... Én értem, hogy jól hangzik a "rugalmas munkaidő", de attól még szerintem nem kellene mindenhová odaírni, mert nem ettől lesz egy munka diákmunka. Én nem tudtam elvállalni semmit sem, ami így belefért volna. A nyári munka pedig 90%-ban fagyiárulás, címerezés stb., amivel alapvetően nem lenne probléma és pénzkeresésre egyértelműen megfelelő, de nekem most nem ilyen lehetőségekre lenne szükségem. Emiatt gondolkozom ilyenekben, mert hirdetett állások között nem találtam megfelelőt.
2020. júl. 2. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz? Nem tudnád a diplomamunkád egy cégnèl írni?
2020. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyelv, szóval nem.
2020. júl. 3. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!