Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy SSC-ben gyakornokna...

Milyen egy SSC-ben gyakornoknak lenni?

Figyelt kérdés

Felvettek múlt héten egy SSC-be gyakornoknak. Egyetemista vagyok,gazdasági területen,most fogom kezdeni a 3.évemet egyetemen.

Milyen egy ssc-ben dolgozni? A szakmai gyakorlatomat is itt fogom csinálni elvileg.

Amikor voltam az interjún,az irodaház kicsit lehanoló volt,de amúgy kedvesnek tűntek.

22L



2020. júl. 3. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy lány, napi nyolc órában laminált.
2020. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kipróbálni jó, én 10 évig dolgoztam SSCkben, mondjuk annyi elég is volt. :)

Az én csapataimban mikor voltak gyakornokok, általában kétféle dolgot osztottak rájuk, csapattól és a gyakornok ügyességétől függően:


- szöszmötölős dokumentációk, fordítások. Excel táblák töltése, javítása, olyan dolgok amit már régen automatizálni kellett volna, de vagy nem volt ott aki középszinten értene az Excelhez/scriptekhez, vagy fel se merül bennük hogy ezt lehetne automatizálni. :)

Ha ilyet kapsz, nagyon jó ötlet magadat Excelben/Google sheetben kiképezni, nagyon sokat segíthet és időt takarítasz meg magadnak, nem mellesleg a jó excel tudás mindenhol jól jöhet, de főleg egy SSCben. :)


- a másik típus, hogy a normál melót adják ki az emberkének, csak kevesebbet mint egy újoncnak. Általában ebben nincsenek benne kapcsolattartási dolgok. De ha rendezni kell dokumentumokat, stb. amit amúgy is egy csapattagnak kéne projektben megtennie csak nincs ideje rá senkinek, azt is szeretik ráosztani a gyakornokra - ez win-win, elvégződik a feladat és a gyakornok is belelát a cég működésébe, bár néha azért unalmasak tudnak lenni az ilyenek. :)


Nagyon fontos hogy nyíltan beszélj a feletteseddel arról, mikor lesz vizsgád, mikor kell eljönnöd. Általában nincs ebből gond ha jó előre szólsz. Az emberek nagyja normális, jófej, ha sok a meló akkor sok az idegbeteg is sajnos. A managerek között több a szociopata, de velük valószínűleg nem dolgozol majd annyit hogy ez kibukjon. :)


Szóval kezdésnek nagyon jó, max. kiderül hogy nem tetszik, de így is lesz tapasztalatod. Ha meg ott maradsz mégis gyakornokin túl, akkor érdemes mindenképp fizuemelést kérni.

2020. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

"- a másik típus, hogy a normál melót adják ki az emberkének, csak kevesebbet mint egy újoncnak." --> mármint mint egy nem-gyakornok újoncnak. :)

2020. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

A fizetés elég jónak ígérkezik,ezért is döntöttem úgy,kipróbálom.

Voltam már tavaly nyáron gyakornok multinál,nem ssc-nél.

Nagyon jófej volt mindenki , nagyrészt nyomtattam, excel táblákat töltöttem,1-2 függvény ,de a végefele már a manager feladataiban is segítettem neki,ami nem volt túl nehéz,könnyű nyári meló volt,de beleláttam egy multi életébe és tényleg nagyon kedvesek voltak,meghívtak minden eseményre amit a kollegák rendeztek,lejöttek velem reggelizni,ebédelni,stb. Szóval annak ellenére hogy mindenki 40,közel 50 éves volt, teljesen jól kijöttünk egymással.:)

Hát,kíváncsi vagyok ez milyen lesz:D

2020. júl. 4. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne szamits semmi jora mindenhol szivatjak a gyakornokokat

Sokat kell dolgozni keves penzert

2020. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!