Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24 évesen, diploma után...

24 évesen, diploma után érdemes még elmenni szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam, hogy a diploma nem ér semmit. Kivétel persze, ha mérnöknek vagy informatikusnak tanul az ember. Egy jó szakmával sokkal többet lehet keresni. Ismerek egy kőművest, 5 000-es órabérben dolgozik(!). Én ennyit az életben nem fogok keresni, még a felét sem. Eldolgozgatnak, iszogatják az energiaitalt, 5 000 forintos órabérért. Mivel maszekban csinálják, nincs főnök, nincs HR-es, saját maguk oszthatják be az idejüket, le sem kell nekik dolgozni a 8 órát.

Ráadásul az irodai munka szerintem dögunalmas. Jobb lenne kint lenni terepen, friss levegőn, mint egész nap aktákat tologatni.



2020. júl. 3. 21:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul zsakutca a diploma, csak bizonyos helyzetekben, viszonyitasokban, bizonyos szakok eseten nem kifizetodo. En azt azert nem mernem kijelenteni, hogy a villamosmernoki kepzes zsakutca, csak az en helyzetemben penzkereses szempontjabol a gyengebbik alternativa.

Neked kell merlegelni, esetfuggo az egesz. Ezert irtam ugy, hogy ha neked hosszutavon pozitiv a szakmunka akkor bele lehet vagni.

Viszont azt hozzatennem az elozo hozzaszolasomhoz, hogy ha nem lenne 5+ ev relevans szakmai tapasztalatom, nem mennek neki a villanyszerelesnek. Eppen ezen gondolatmenet alapjan, legalabb a bsc-t fejezd be es utana valts palyat. Legyen egy stabil pont ahonnan elrugaszkodsz, mert oda visszaterhetsz ha nem jonnek be a szamitasaid.

2020. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#10 Nincs olyan, hogy “az” egyetem. Marhára nem mindegy, hogy egyiptológusnak mész ahol annyi a perspektíva, hogy maradhatsz tanítani a következő egyiptologus generációt, vagy valami normális szakra, ahol középvezetői szinten már nem a szakmunkasokkal versenyzel bérezés tekintetében.
2020. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"vagy valami normális szakra, ahol középvezetői szinten már nem a szakmunkasokkal versenyzel bérezés tekintetében."


Lehetne akármilyen diplomám, középvezetőnek akkor se vennének fel, mert borzalmasak a kommunikációs képességeim. A boltba alig merek bemenni, akkor mit akarok én középvezetőként?

2020. júl. 4. 17:01
 14/19 anonim ***** válasza:
Akkor mégsem a végzettséget kell fikázni, hanem máshol van a probléma nem? Szerinted szakiként mennyit kell kuncsaftokkal kommunikálni? Elárulom, elég sokat, főleg vállalkozóként.
2020. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a legtöbb helyre elvárják a jó kommunikációs képességeket, meg a csapatmunkát. Azt sem szeretem, a csapattagok csak hátráltatnak, meg alkalmazkodni kell hozzájuk.

Nekem valami olyan munka kéne ahol elvagyok a háttérben és egymagam dolgozhatok

2020. júl. 4. 17:38
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem fer összehasonlítás. Egyik oldalról kiválasztod a vállalkozót, másikról az alkalmazottat. Egyik oldalról azt, aki befutott, a másikról meg az alját. Ez az összevetés így semmire nem jó.
2020. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven érdemes lenne szakmát tanulnod, ha újrakezdhetném én is inkább azt tanulnék, aztán később esetleg diploma. Benne vagy a korban (jó értelemben), fog az agyad, fiatal vagy, szóval ha van rá lehetőséged, tanulj.
2020. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Vagy csináljak egy közgazdász msc-t?
2020. júl. 4. 22:54
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha gondolod . És érzel magadban késztetést, motivációt, vágyat;

új ismeretek, új szakma megszerzésére . Ha lenne, ami konkrétan érdekel.

2020. júl. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!