Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság katonának menni?

Megéri manapság katonának menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolkoztam, hogy alapiskola után minek menjek, de nem jött ötlet ebből a kis agyamból, szóval gondoltam katonának indulnák ha lehet. Fizikai állapotom megvan hozzá, jegyeim is elég jók, szóval mi lenne itt az akadály? Ha valaki katona, akkor írjon privát üzenetet, vagy ide egy kommentet, szívesen elbeszélgetnék vele.

2020. júl. 4. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Voltam. 9 évig. Nem akarok beszélni róla.


Szerintem értelmesebb dologba is tudnál fogni. Sőt, csak abba.


Honvédségtől le találsz szerelni akkor a civil életben egy szakmátlan - de még ha van is szakmád valahogy akkor is gyakorlatlan - újrakezdő leszel. Amivel a legnagyobb baj, hogy még 20 évesen megérti mindenki hogy az elején vagy mindennek, gyakorolsz, tanulsz, fejlődsz, de 30-40 évesen már nem fogsz tudni elmenni még inasnak se, mert egyszerűen nevetséges. Sose leszel szakértője semminek.


Volt kollégák akik leszereltek (vagyis kibuliztak korai nyugdíjat) az egyik alezredes most raktáros, őrnagyból biciklis futár, századosból az egyik éjjeli őr, a másik a partikerben pakol. Tisztekről beszélünk. Igen kevés tudott bármihez is kezdeni amihez 8 általánosnál több kell.


Azt is látom, hogy egy fűtésszerelőhöz meg időpontot kell foglalni fél évre előre, villanyszerelőhöz is, burkolóhoz is, meg most már bármilyen szakemberhez aki ért is valamihez. Inkább legyél ilyen.

2020. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most nagyon hirdeti a honvédség a munkát, bruttó 161.000-ért, azaz MINIMÁLBÉRÉRT!!!
2020. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
A katonaság olyan munka amit hivatástudatból csinálsz, nem a pénz miatt.
2020. júl. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szakma vagy diplomaszerzés után is mehetsz a honvédséghez, be tudnak tenni más helyekre,akár irodára is,de ott is van mindenféle pozíció, pl járműkarbantartó is lehetsz, ha van olyan végzettséged.
2020. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A katonaság olyan munka amit hivatástudatból csinálsz, nem a pénz miatt."


hivatástudat = hajlandosag arra, hogy egy politikus csettintesere szetlovesd a segged. :D

2020. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!