Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék dolgozni, de nem...

Szeretnék dolgozni, de nem értek semmihez és tapasztalatom sincsen. Így szabad vagy van értelme?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, még csak jövőre fogok végezni és addig is szeretnék valamilyen munkát vállalni (legalább a nyárra, ha már szeptembertől esetleg nem is férne bele). Viszont nagyon nagyon kevés lehetőség van, nyilván a lakhelyem (“nagyon vidék”) és a ráfordítható idő (szorgalmi időszakban nem biztos, hogy menne) is közbeszól, illetve nem utolsó sorban az is egy lényeges szempont, hogy még soha nem dolgoztam, nincsen semmilyen tapasztalatom és igazából nem is értek semmihez. A tanuláson (de ez is elmélet, szóval a kapcsolódó gyakorlati dolgokhoz nem értek) kívül soha nem csináltam semmit, nem dolgoztam és nincsen munkába fordítható hobbim sem.

Most is pl. küldtek egy lehetőséget, hogy egy tanodába lehet menni gyerekeket korrepetálni... na most ez tök jó lenne, be tudnék járni, érdekes is, de soha életemben nem csináltam még ilyet és fogalmam nincsen, hogy hogyan látnék neki. Vagy keresnek az egyetemre irodai munkákra diákokat (különböző pozíciókba), de ott is ugyanúgy az önálló munkavégzés, ötletek, problémamegoldás stb. szerepel, és ugyanúgy fogalmam nincsen mit kell csinálni. Tulajdonképpen mindig ebbe futok bele. Az nem aggaszt, hogy felvesznek-e vagy sem, nem múlik rajta semmi. Viszont attól félek, hogy felvesznek és hozzá sem tudok szagolni semmihez, mert annyira nem értem, nem ismerem, nem megy.


2020. jún. 28. 11:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szóval te soha nem kezdesz olyanba, amihez nem értesz?
2020. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát eddig nem tettem, és nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan működik. Az egy dolog, hogy magammal szemben nem lennének nagy elvárásaim, és úgy állnék hozzá, hogy majd megtanulom stb., de ezzel a másik oldal nem biztos, hogy egyetért. Szerintem kb. mindenhol olyan emberre van szükség, aki ténylegesen el tudja látni a rábízott munkát és nem azt keresik, akivel még nyűglődni kell vagy éppenséggel azt se tudja, hogyan lásson neki az adott feladatnak.
2020. jún. 28. 11:51
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Menj el árufeltöltőnek, jót fog tenni neked!
2020. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Árufeltöltő nem szeretnék lenni, sem egyéb pusztán fizikai munkát nem szeretnék végezni.
2020. jún. 28. 12:08
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Valahol elkeserítő, hogy végzéshez közel egy leendő diplomásnak ennyire nincs fogalma a munkaerőpiacról...

De menj el a legközelebbi szövetkezetbe és érdeklődj diákmunka után. A legközelebbi városban biztos van gyorsétterem, vagy hipermarket, ahova lehet menni, rugalmas beosztásban akár szorgalmi időszak alatt is.

2020. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szövetkezetnél nem jártam szerencsével, mert nem volt olyan munka, ami minden szempontból megfelelt volna. Szorgalmi időszak alatt pláne nem, vagy legalábbis én biztosan nem vállalnám be pl. alvás vagy tanulás helyett.
2020. jún. 28. 12:16
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Szóval szeretnél dolgozni, de semmiféle munka nem felel meg neked - ez némi ellentmondást mutat....
2020. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

Ha semmi nem jó neked, akkor maradnak anyuék

Mi lenne neked a megfelelő munka? Ezek után tényleg érdekelne, hogyan képzeled el a megfelelő munkát iskola mellett. Hátha ad valami támpontot


#5

2020. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem kb. mindenhol olyan emberre van szükség, aki ténylegesen el tudja látni a rábízott munkát"


Ezzel én is egyetértek. Viszont csoportvezetőként tapasztalom az ennek a teljes ellentétét. Olyan embereket vesznek fel a céghez, akik egy sima dokumentum sorba rendezésre is képtelenek önállóan.


Szóval a szerintem -et a munka világában el kell felejteni nagyon gyorsan. Ami számít az a végeredmény.


Viszont így, hogy semmibe nem kezdesz bele, amihez nem értesz.. nem fogsz előre jutni.

2020. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül iskola mellett szeretnék dolgozni (a kérdésben is szerepel, hogy “legalább a nyárra”), mert tudom, hogy annak minimális a lehetősége. Szóval elsősorban a július és augusztus lenne az az üres két hónap, amikor az idő egyáltalán nem okoz problémát és az ingázás is beleférne. Olyan munkát szeretnék, ami elsősorban szellemi munka (tehát nem kizárólagosan fizikai munka, pakolás-cipekedés, mezőgazdaság stb.) és emberekkel dolgozhatok együtt, esetleg segítő vagy kreatív. A monotonitás egy egészséges mértékig nem zavar. A fizetés sem szempont, szóval akár önkéntes munkát is vállalnék vagy az alacsony fizetés sem zavarna.
2020. jún. 28. 12:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!