Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő pszichológusként hogyan...

Kezdő pszichológusként hogyan keressek munkát?

Figyelt kérdés

Három hete végeztem el a pszichológia szakot Pécsen, azonban el vagyok keseredve, ugyanis nagyon úgy néz ki, hogy a környéken esélytelen munkát találni. Tudom, hogy szerencsétlen taktika arra alapozni, hogy az ember az egyetemvárosában szeretne élni, hiszen általában túltelített a piac, munkaerő az ország azon részeibe kell, amik távolabb esnek az egyetemektől. Illetve Budapesten mindig keresnek pszichológusokat, de általában nem friss diplomásokat.


Na ez a nagyobb baj. Hiába mennék el állásinterjúra olyan helyre, ahol kiírják, hogy nem kötelező, de előny a több éves tapasztalat, klinikai tapasztalat, stb. Kognitív pszichológia mesterképzést végeztem, klinikai területen bizonyára szóba se állnának velem. Szándékosan végeztem kognitív szakirányon, azt mondta mindenki, nem hátrány, lehet utána klinikai irányba orientálódni, én nem így látom. Köszönőviszonyban sincs a két tananyag, a DSM-et sem tanították, nemhogy mást.


Persze, tanácsadó szakpszichológusként is szívesen dolgoznék, azok 2 éves képzések, de ahhoz sem mindegy, milyen munkahelyen dolgozik az ember, mert esetek nélkül nem lehet elvégezni. Pl: család és párterapeuta képzést hogy végezzen el valaki, aki mondjuk nevelési tanácsadóban dolgozik, és csak teszteket vesz fel. Esélytelen.


Szóval ilyen szempontból teljesen tanácstalan vagyok. Mindenki azt mondja, hogy márpedig nem sok lehetőség van, iskolapszichológia, nevtan vagy családsegítő. Mármint, hogy erre jó ez a kognitív pszichológia diploma. Neuropszichológusnak is lehet menni, de én képtelen lennék egész életemben kórházban dolgozni, azért egy klinikai pszichológus tud váltani idővel, és jobban is tud keresni.



2020. júl. 5. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Próbálj meg online hirdetni magadat, honlap készítése, regiszterekbe való bekapcsolódás, vállalkozásokba való bekapcsolódás, mivel elég sok egészséggel foglalkozó cégek vannak ma már.
2020. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mit tanítottak, attól még dolgozhatsz benne. Én biológia szakra jártam, ugyanazt tanulta az is, aki tanári szakirányon volt, azaz semmit azok közül, akit most az iskolákba tanít. Ez senkit sem érdekel
2020. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es: sima diplomával ezeket nem nagyon lehet csinálni még, pontosabban, magánegészségügyi cégbe inkább olyanokat vesznek fel, akik minimum szakképzésre járnak, vannak kapcsolataik, stb.


2-es: igazad van, ebben reménykedem én is. De pl: közigálláson szinte csak iskolapszichológusokat keresnek, nem értem, ez miért van, pedig más területre is biztos kell. 🤔

2020. júl. 5. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Hr?


Kezdőként Recruiter majd 2-3 év múlva lehetsz generalista a pszicho diplomáddal + közben az idő segít majd..

Multiknál br.400 től kapnak már a Recruiterek is.

2020. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Psycho_Mia válasza:
100%

Kedves Kollegina!


Először is gratulálok a diplomádhoz! Valójában egy speciális területet választottál- a kognitív szakirány ugyanis elsősorban a kutatást tervező hallgatóknak hasznos! Ugyanakkor számos egyéb területen is szuperül alkalmazható: pl. fejlődés neurológiai és alapvetően neurológiai klinikákon, ambuláns osztályokon nagy örömmel fognak fogadni, hidd el!:) A fizu kaka, de alapvetően nem ezért megy az ember erre a szakra. Ha jobb fizut szeretnél, egészségtudatosabb klienskört és magasabb (minőségi) praktizálási körülményeket: akkor külföldöt ajánlanám. Ha maradnál itthon: az általad is említett iskolapszicho pozíciót ajánlom a figyelmedbe, kezdésnek ez nagyon ideális minden frissen végzett diák számára- segít gyakorlatot szerezni (valódit:)), érdekes esetek vannak, lehetőség van ginopos projektek önálló koordinálására és bázis-kapcsolatépítésre is, sőt az egyéni tanácsadás mellett tarthatsz csapatépítő órákat és csoportos pszichoedukációt is, melyek lebonyolítását leginkább önálló vezetéssel rádbízzák, szóval lehet kreatívkodni:) Emellett senki se liheg a nyakadba, az iskolai szüneteken túlmenően 45 szabinapod van és a munkamenet is nagyon egyéni. Saját iroda, saját eszköztár,nagy mozgástér és szükség esetén fix home office. Szóval ideális kezdőpozíció!:) Ebből a tapasztalat és fix fizu mellett könnyebb továbblépni- Bp-n nagyon drága a lakhatás, viszont több a szakirányú átképzés: szexuálpsz.; Klinikai; szervezeti (munka).; Int.persz.; igazságügyi stb.. Vidék mellett szól, hogy olcsóbb a lakhatás, és szerintem a PTE is kínál további lehetőségeket. Ha szeretnél terapeuta lenni akkor ahhoz sok módszerspecifikus képzés kell, meg szupervízió meg még egy csomó száraz seggelés és persze anyagi tőke is. Azt is figyelembe kell venni, hogy az embereknek alapvetően nincs betegségbelátásuk (főleg ment.problémák esetén), kamuznak és sajnos bármilyen hálásak is, egyszerűen nem tudnak annyit fizetni amennyi számodra is ideális lenne és -ami pedig a legnagyobb probléma- nem tudnak rendszeresen járni a terápiákra sem, ezért Te nem fogsz velük tudni érdemben haladni.. Ha maradsz a kognitív szakiránynál, akkor klinikákon vagy a tanáraidnál nézz körbe, próbálj bejutni valamilyen laborba/kut.csoportba, ahol tudsz majd kutatni-ebben az esetben azonban idővel igényelni fogják, hogy 20 órát dolgozz és tervezd elvégezni a PhD-t:) Továbbá érdemesnek tartom azt is, hogy megfontold egy újabb mester elvégzését. Én pl. multidiszciplináris pszichot csináltam a DE NK-n, ez egyedi az országban, nem BTK, hanem Orvos és eg.tudományok képzési hátterű: klinikai tömbökben folyik és nagyon erős diagnosztikában. Ha elvégezted, akkor elmehetsz rezidensi programba, ami olyan mint a klinikai szakképzés (4év), csak nem kell érte fizetni!:) Bármerre is lépsz majd, fel kell készülnöd rá, hogy a pszicho szakma is olyan hivatás, ami állandó tanulást igényel. A kliensekkel való munkából sokat lehet tanulni és fejlődni, de a szakmai továbblépéshez nélkülözhetetlenek a szakmai programok-szóval mindenféle drága képzés. De gondolj erre úgy, hogy minden újabb képzési szinttel újabb helyekre juthatsz majd be és nagyon sok kapcsolatra tehetsz majd szert. :) Úgyhogy hajrá!! Ha bármibe segíthetek még, dobj egy privi üzit-pici késéssel,de szívesen válaszolok majd rá!:) A legjobbakat neked!

2020. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!