Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jelenlegi helyzetben mi...

A jelenlegi helyzetben mi motiválna munka terén?

Figyelt kérdés

Adott 3 lehetőség.:


Számokkal megdobva, hogy valós legyen, mérnöki terület Bp.

1. Jelenlegi hely, br. 370k fizetés, ezt kb. max 440k-ra emelik meg, másik munkakör(nem éppen szakmai), ide már bedolgoztam magam, a kollégák szeretnek, nem kell 8 órában a belem kidolgozni, levelezőre is elengednek 2 évig csüt-péntek. Később cégen belül válthatok pozíciókat.


2. Szakmai munkakör, új hely, új emberek, több fizetés kb. Br. 500k, plusz cafeteria+2 havi prémium. Iskolába elvileg elengednek, 6 hónap után fizetnék is a költségét. Valamennyire nyugdíjas hely.


3. Szakmai munkakör, kicsit pörgősebb az előző kettőnél, új hely, új emberek, Kis cafeteria van, fizetés kb. br. 550-600k, iskolába nem mindig engednének el.


Nagyon belengették, hogy a covid19 visszajön, az új helyeken lenne próbaidő és nagyobb eséllyel rúgnának ki, első helyen a covid alatt volt munkám, meg is becsültem a dolgokat, de megérné a több pénznyi kockázatot, hogy utána 2 szék közé essek?



#karrier #válság #mennivagynenmenni
2020. júl. 10. 07:11
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
3.
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra alacsonyabb bér, tanulasi és feljebb lépési lehetőség valamint legalább a képzés időszaka alatt laza, nem megszakadós munkahely az ideális. De kinek mi.
2020. júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni, milyen terület, mennyire érinti a vírus. Ha nagyon, akkor nem ugrálnék plusz 40ezerért.
2020. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első helyen felhúzzák a fizudat 440-re, akkor a képzés idejére már nem váltanék a helyedben munkát. A jelenlegi gazdasági helyzetben egy rugalmas hely ahová már bedolgoztad magad nagyobb perspektívát jelent. Ha végeztél a képzéssel - gondolom ez valami MSC- akkor utána szétnézel a piacon, addigra lecseng a járvány utáni recesszió is.
2020. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1. Most már hasonlóan kezdem látni én is, nem kell megszakadni, ritkább amikor sokat kell dolgozni.

#2. Üzemeltetésből mennék üzemeltetés/projektmérnökire ha visszajeleznek 2 héten belül a delikvensek.

#3. Elvileg azt rebesgették, hogy max 20% fizetésemelés lehet de a covid miatt kicsit kevesebb lesz szerintem, illetve aug.1-től már kezdhetném is a munkakör betöltését. Igen, gépész msc lenne, de 2 év múlva már akkora projektek kész lesznek, hogy cégen belül is tudok váltani vagy az új pozíció annyira megtetszik, hogy maradok benne, mint ingatlanos.

2020. júl. 10. 09:22
 5/7 anonim ***** válasza:
3 Pont a vírus miatt válaszd a 3-ast. A 2-es kecsegtetőbb, de ha leállás van, ugrik a prémium, mert általában stop-ot nyomnak ilyenkor a multik. A másik meg fixen meg van.
2020. júl. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves #4. Hétfőn megyek a 3-as céghez igazgatói+HR interjúra, ott meg tudom kérdezni, hogy a koronavírus alatt mennyire voltak stabilak a dolgok, esetleg a kirúgás miatt keresnek most ide újra mérnököt. Valóban nincsen prémium de magasabb így a fizetés és ahogy írtad ez fix, viszont biztos húzósabb. 🙂

Ahol most vagyok, ott a 20% az a nagyon maximum, de ahogyan ma hallottam munkatársaimtól inkább ilyen 400-ra kellene számítani, mert covid volt, nincsen béremelés az évben stb. De tudom, hogy fix a dolog és talán próbaidőm sem lenne. Ezen a helyen otthoni munkavégzés címszó alatt meg a szabadságaimat felhasználva csinálhatnám az iskolát, hétfő délután sok minden kiderül milyen lenne a főnök a hangulat stb.

Btw, a másodikról még nem jeleztek vissza de mondták ha most nem, hanem fél év múlva beindul a projekt keresnek.

2020. júl. 10. 15:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt kell mondjam, hogy maradt az első opció de a fizumon csak bruttó 20e forintot emeltek. A covid-19 befigyelt és megint be fog… Igazából még 1 évem van vissza az MSc-ből de már erősen úgy állok hozzá, hogy amint végzek tovább állok. 🙂
2021. júl. 18. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!