Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit dolgozzak, ami kifizetődő?

Mit dolgozzak, ami kifizetődő?

Figyelt kérdés
Amivel jól lehet keresni, vagy könnyű munka, ill. mit tanuljak, és hova lehet könnyen bekerülni? Vagy könnyen elvégezni? Lehetőleg szellemi terület. Pl. a programozók sokat keresnek? Vagy milyen szakmák vannak, amelyeknél jó a befektetett munka/haszon arány. Pl. jó lenne nem stresszelni, nappali munka 8-tól 4-ig, ami közel van, nem kell annyira hajtani, kellemes a környezet.

2020. júl. 10. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Programozással jól lehet keresni, de az minden, csak nem könnyű munka. Brutál sok tanulás, gyakorlás, munkaidőn túl beletett meló. Nem egy megúszós irány. Stresszelni mindenhol kell, ahol felelősség, határidő, stb. van, és ha sokat keresel, akkor bizony hajtani is kell. Nincs olyan munka, amiért sokat fizetnek, de nem kell hajtani és nincs felelősség, stressz. Ha lenne, jó eséllyel mindenki azt végezné. A környezet viszont a legtöbb helyen kellemes, ahol programozóként dolgozhatsz, büfék, játszószobák, mindenféle.


Annyiszor elhangzott a "könnyű" kifejezés, hogy szerintem ez a te fő szempontod, és az nem az IT vonal. Nézelődj másfelé, szerintem.

2020. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még mi az, ami bejött nektek? Ez emberfüggő is persze. Van, akinek ez a jó, másnak az. Én szeretem a szellemi tevékenységeket, kreativitást, ezért gondoltam erre, de nem szeretek keményen dolgozni. Az embereket sem szeretem annyira. Vannak ilyen munkák, ahol esetleg sokat lehet keresni, de sok emberrel kell foglalkozni, stresszes.
2020. júl. 10. 15:31
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Nagyjából sejtened kellene, hogy mi az amit szeretsz csinálni. Ahhoz próbálj meg igazodni.
2020. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Könnyű munka, könnyen meg lehet csinálni, nincs nagy felelősség benne, szellemi vonalon, héderelő munka, és még kiemelkedően jól is fizessen. Na ilyen csak a mesében van.
2020. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek teljes mértékben igaza van, el kell döntened melyiket preferálod inkább: könnyű munka, kevés pénz, vagy stresszes munka sok pénz.


Sokan amúgy úgy csináljak, hogy 35-40 éves korukig hajtanak, csinálnak egy komolyabb megtakarítást, aztán keresnek vmi könnyebb melót, ami nem fizet annyit, de legalább nyugalomban élnek.

2020. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Legyél gázszerelő.
2020. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért vannak jobb munkák, csak affinitás is kell hozzá. Pl. politikusok, bizonyos szebbik nemhez tartozók, fodrászok, orvosok, ügyvédek, focisták, stb. Míg mondjuk buszvezetés, segédmunka, kézbesítés, rendőr, mosogatás nehéz és alig fizetik.
2020. júl. 10. 16:06
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Legyél vállalkozó, ott semmit nem kell dolgozni vagy ha lány vagy és jól nézel ki, akkor modellkedés + instagram influencerkedés.
2020. júl. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted tényleg "csak affinitás kell hozzá", akkor legyél orvos, vagy ügyvéd.
2020. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, attól még, hogy bizonyos szakmáknál ülsz egy klimatizált irodában (Pl ügyvéd), semmivel nem könnyebb, mint az általad felsorolt fizikai munkák, sőt. Egy orvos vagy ügyvéd ha lelkiismeretes többet forgolódik éjjelente az ágyban, mert nem tud elaludni. Kattog az agya, nagy a felelősség, stb. Míg egy mosogató vagy buszvezető bemegy a munkahelyére, ledolgozza a műszakját, ugyanazzal a repetitív feladattal végez, aztán hazamegy és nem kell a munkára gondolnia.
2020. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!