Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire kifizetődő lenne Orosz nyelvet tanulni? Van értelme belekezdeni?

Figyelt kérdés
Középfokú orosz nyelv tudással lehet valamit kezdeni? Tudtommal az Orosz nyelvvel akár több szláv nyelvet is meg lehet érteni.

#tanulás #nyelv #orosz #profitálható
2017. okt. 29. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

Hévíz környékén elsődleges idegen nyelv az orosz célközönség miatt.

Horvátországban is nyerő vagy vele!

2017. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Korábban vagy 40 évig kötelező volt, de nagyon-nagyon csekély hatékonysággal tanulták meg a diákok. Én magam is tanultam vagy 10 éven át és nem tudtam nyelvvizsgázni belőle. Angolt csak 3 évet tanultam és sikerült. A közgazdasági haszon is kérdéses, akkor már inkább kínai vagy japán nyelv.
2017. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
28%

Egyéni vállalkozóként lehetsz fordító, és ha ez a terved, akkor valóban hasznos az orosztudás, mert tényleg megérthető vele a többi szláv nyelvből egy-két félmondat. Az a tévhit erősen tartja magát, hogy az orosszal már minden szláv nyelvet meg lehet érteni, főleg mivel náluk is volt egy nyelvreform pár száz éve, azóta pedig talán inkább a lengyel az, ami a legmagasabb kölcsönös érthetőséget biztosítja a nyelvcsaládon belül (nem, nincsenek erre vonatkozó statisztikai adataim, mielőtt megtalál a lepontozóbrigád, csupán egy-két szöveg olvasgatása alapján erre a következtetésre jutottam). Mindenesetre igen, felmérhetetlenül megkönnyíti a többi szláv nyelv elsajátítását, mert a nyelvtanban óriási eltérések tényleg nincsenek és rendszerint még a főnevek végződései is megegyeznek nyelvtől függetlenül.


Egyébként CSAK orosz nyelvtudással nem érsz semmit. Ha van valami szakmád, ami mellett beszéled is a nyelvet (tehát nemcsak passzív, hanem aktív nyelvtudással rendelkezel), akkor valamicskét dobhat az elhelyezkedési esélyeiden. Ugyanakkor a helyzet az, hogy én akárhány álláshirdetést megnéztem a környékemen, vagy az angolt, vagy a németet, vagy az angolt és a németet kérték, az oroszról egy büdös szó nem esett. Pesten más lehet a helyzet, de SSC-ken kívül ott is elenyésző számú álláshirdetésnél feltétel vagy előny ez a nyelv, telefonos rabszolgának lenni meg szerintem semmi pénzért nem éri meg. Értelemszerűen kivétel a nyelvtanári állás és a fent említett fordítás.

2017. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!