Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van relevanciája egy önéletraj...

Van relevanciája egy önéletrajzban, ha valaki nem fejezte be az egyetemet, de lehúzott mondjuk 3-ból 2 évet?

Figyelt kérdés

Sok ilyen önéletrajzot láttam már, ahol beleírják, hogy xy helyen tanult x évig.

Most nem arra gondolok, amikor valakinek még bent volt a diplomája a nyelvvizsgája miatt, de tudásilag már "elvégezte" a szakot. Hanem konkrétan arra, amikor tényleg otthagyta 2 év után és már be sem fejezi.


Van értelme beírni egy ilyen dolgot, vagy inkább csak negatívan hat egy ilyen információ? A félreértések elkerülése végett nem rólam van szó, csak kíváncsi vagyok.


2020. júl. 12. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem pozíciója válogatja. Ha pl középfokú végzettségre jelentkezel te és az ikertestvéred aki mindenben megegyezik veled kivéve, hogy neked van 3 év egyetemed akkor a munkáltatót valószínűbb, hogy téged választ.


A munkák 99%-ánál szerintem se nem előny se nem hátrány.

2020. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Régebben 2 évig régen járhattál úgy egyetemre, hogy 1-etlen órán sem vettél részt és mindenen megbuktál, pár éve van, hogy az első évben is kibukhatsz.

Még szinte mindig nulla a követelmény az első éves bennmaradásra, gondolom ennyit is értél el és második évben buktál ki mivel nem érted el a kreditminimumot.


A helyedben erre nem lennék olyan büszke, de embere válogatja :)

2020. júl. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 Jól írja. Nem túl jó ajánlólevél. Ez max. középfokú végzettséget igénylő szellemi munkakörnél jelenthet valami minimális pluszt, ha szakmai tapasztalat nincs.
2020. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, nem rólam van szó. Már van 1 diplomám és most csinálom a másodikat. Szimplán kíváncsi voltam a kérdésben feltett dolgokra, ennyi.

Ha rólam lenne szó akkor úgy írtam volna ki a kérdést, egy anonim oldalon semmi értelme hárítgatni meg mellébeszélni.

2020. júl. 13. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!