Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem megyek be az első...

Ha nem megyek be az első munkanapomra és nem is szólok mik a következmények?

Figyelt kérdés
Megvan az állás orvosi vizsgálat is kész de mégsem szeretnék ott dolgozni. Első munkanapom lenne, de nem akarok bemenni. Mit tehetnek?

2020. júl. 13. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz parasztnak tűnni, akkor legalább telefonálsz. Ez a minimum. Ha nem valami olyan szerződést írtál alá, ami miatt mindenképpen be kellene menned, akkor csak rossz véleménnyel lesznek rólad. Előfordulhat az is, hogy kárt okozol a cégnek, és akkor beperelnek. Sok nem vázolt körülménytől függ.

Teljesen sima állás esetén semmiféle következmény nem lesz. Találtam más lehetőséget, köszönöm a megelőlegezett bizalmat, másképpen döntöttem. Ennyi, ügy lezárva.

2020. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívni fognak hogy hol vagy.
2020. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Írj nekik egy e-mailt vagy telefonálj, hogy mégsem mész. Csak úgy nem bemenni tiszteletlenség, hiszen számítanak rád.
2020. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ennyire bunkó nem lehetsz.

Egy telefon legalább.

Vagy egy e-mail... bár az már nem a legjobb ötlet, de még mindig jobb, mint csak úgy lelépni.

2020. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem írtad alá a szerződést akkor elég csak telefonálni. Ha már aláírtad akkor be kell menni felmondani. Ugyanúgy mintha már egy ideje ott dolgoznál.
2020. júl. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Menj be szépen személyesen és tisztességesen mondj fel! Ha nem írtál még alá szerződést akkor is menjd be és mondd el, hogy nem akarsz mégsem ott dolgozni. Így korrekt.
2020. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Na, kérdező, mi lett a történet vége?
2020. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Katona Dius ***** válasza:
54%
Engem is érdekelne :D
2020. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bementem végül dolgoztam pár órát aztan mondtam, hogy köszönöm de nem tetszik
2020. szept. 23. 19:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez így rendben van, jól csináltad.
2020. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!