Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A MÁV miért nem annyira vonzó...

A MÁV miért nem annyira vonzó munkahely a fiatalok számára? Értem ez alatt a kimondott vasúti szakmákat, illetve a diplomás pályakezdőket is. (mérnök, közgazdász, stb.)

Figyelt kérdés
2020. júl. 19. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Keveset fizet, cserébe a legtöbb pozicíó 3 műszakos. Cserébe basáskodo, szűklátókörű főnökök ott tesznek keresztbe az alkalmazottaknak, ahol csak tudnak. Már csak azért is. Még ha nincs is hasznuk belőle, csak fúrkálják a másikat. Nő- és családellenes munkahely. Ha egy nő forgalmi szolgálattevő szeretne lenni, duplán kell bizonyitania, több szakvizsgát kell tennie,mint egy pasinak,csak hogy kinevezzék forgalmi szolgálattevőnek. Mert egyébként nem hiszik el, hogy alkalmas rá, hiszen ő csak "egy nő".
2020. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Te ott dolgozol?
2020. júl. 19. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Én dolgoztam a MÁV-nál.

Vasútbarát vagyok és gondoltam diploma után mehetek a MÁV-hoz,hogy jobbá tegyem.


Rossz döntés volt.

A vezetőség nagyon szűk látókörű, nem nyitottak a fejlődésre, új dolgokra, nekik minden jó, ahogy van, csak a hó végén érkezzen a számlára a bruttó 1 millió.

Jobb pozíciót csak akkor kapsz, ha valakinek a valakije vagy, vagy pedig piszkosul jól nyalsz.

A politikai hátszél nagyon döntő a kinevezéseknél, emiatt a vezetőség nagy része alkalmatlan.

Rengeteg a felesleges pozíció, sokan azt sem tudják miért kapják a fizetésüket.


Egy fiatalnak, aki tettre kész, törekvő, ambiciózus nagyon rossz döntés a MÁV-hoz menni, meg úgy általában állami tulajdonú vállalatokhoz.

2020. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Dolgoztam a MÁV-nál és egy évig bírtam. Az utolsó három-négy hónapban már napi szinten ideggel mentem haza, gyűlöltem bemenni és már reggel 8-kor azt néztem mégis mikor tudok hazamenni. Egyébként mérnök vagyok. az hogy keveset fizetnek még messze a legkisebb gond ott. Oda csak az menjen aki ki akar szúrni magával.
2020. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Állami cég. Szar. Nézd csak meg a fejeket akik ott dolgoznak. Mind begyöpösödött, ottragadt emberek. Nem egy perspektíva. Meg sem fordulna a fejembe hogy ott bárminemű munka.
2020. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

No persze, a sok kis világmegváltó:)

Akkor menjetek csak a sok kis adócsaló tróger vállalkozóhoz, akik a korona szelére úgy bsznak ki onnan mint ha sose láttak volna:)

2020. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 a kis cégeknél az adót csalják a MÁV-nál a közpénzt. Szerinted melyik az elítélendőbb?
2020. júl. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs #6 akart lenni nem #7.
2020. júl. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott ami kocka, azt görgetni kell, ami meg kerek, azt cipelni.
2020. júl. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha a fizetéstől eltekintek, érdekelnének a vonatok, csak épp nem vagyok egészségügyileg alkalmas.


Vonatokat maximum modellen fogok toligálni.

2020. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!