Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkát hogyan lehet...

MOP4 kérdése:

Diákmunkát hogyan lehet iskolaszövetkezeten nélkül vállalni?

Figyelt kérdés
A jelenlegi iskolaszövetkezetem nem hajlandó kiutalni a béremet (a harmadát küldték csak), holott a munkaadó cégem kifizetett mindent és az adminisztrációval is rendben volt minden. Sok cég csődbe ment a vírusjárvány miatt (amit e-mailben is közölt a szövetkezet), így emiatt valószínűleg másokat fizettek ki a saját béremből, amit eléggé igazságtalannak tartok, és nem szeretném, ha ez mégegyszer megtörténne a következő hónapban. Van arra mód, hogy közvetlenül fizessen ki engem a munkaadóm?

2020. júl. 22. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy. Ha közvetlenül foglalkoztatnak, akkor a sima rendes bejelentés szabályai érvényesek rád.
2020. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként ugyan úgy ahogy nem fizet ki a diákszövetkezet, pont úgy megcsinálhatja egy munkáltató közvetlenül is hogy nem fizet ki. Az ilyen esetekre van a munkaügyi bíróság.
2020. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Máshol olvastam hogy lehetséges, ennek a mikéntjére lennék kiváncsi, úgyhogy olyan írjon lehetőleg, akinek van ebbe valós tapasztalata. :)


És igen, a munkáltató is megteheti hogy nem fizet ki, viszont ha két fél helyett (munkáltató és a szövetkezet) csak egy van, akin a fizum múlik, akkor a kockázat máris redukálva van ;) Ha meg értékes vagy egy munkahely számára, akkor meg kifizetnek mindig, ha csak nem kerülnek súlyos anyagi gondokba.

2020. júl. 22. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Jelentkezhetsz alkalmi munkára is. Nem muszáj diákszövetkezet
2020. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

"Máshol olvastam hogy lehetséges"


..és máshol nem írták le hogy hogy "lehetséges"?

Milyen furcsa...

2020. júl. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de akkor a munkáltatónak az már nem diákmunka. Több fog fizetni utánad, be kell jelentsen, stb.

Nem fog így alkalmazni. Diákszövetkezeten sokkal költséghatékonyabb a cégnek.

2020. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-osnak van igaza. A munkaadó (kölcsönbevevő) tulajdonképpen egy szolgáltatásért fizet, nem az emberért, akit kiközvetítenek. Ezért is alkalmazzák ezt a fajta foglalkoztatást, mert így sokkal olcsóbb a cégnek. Es pont emiatt sajnos ők nem fognak tudni teni semmit, mivel valsz ők kifizették a diákszövetkezetet. A te hivatalos, szerződés szerinti foglalkoztatód a diákszövetkezet, ezért csak rajtuk tudod behajtani a béredet. Ha nagy összegről van szó, én mindenképpen utána járnék és összegyűjtenék minden dokumentumot hozzá (jelenléti ív, szerződés, akár igazolás a cégtől ahol dolgoztál, stb)
2020. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Diákmunkának a köznyelv azt nevezi, mikor iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol. Ilyenkor csak 15% adót vonnak a bruttóból. Dolgozhatsz közvetlenül a cégnél is, viszont akkor nem számít, hogy diák vagy, ugyanolyan munkaszerződésed lesz, mint mindenki másnak. Plusz ahogy írják, a cégek csak ritkán vesznek át diákot, mert többe kerül.

Honnan veszed egyébként, hogy másokat fizettek ki a te fizudból? A bérlapodon nem annyi óra szerepel, mint a jelenlétin? Vagy az órabér nem stimmel? Mit mond a szövetkezet, miért kaptál kevesebbet?

2020. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!