Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS választ akarok! Ez ellen...

SOS választ akarok! Ez ellen még tudok akár mit is tenni?

Figyelt kérdés
Állami gondozott voltam 2017 oktober 9.-én kerültem egy gyermekotthonba. Most július 26.-án nagykorú lettem. 28-án voltam a gyermekotthonban az okmányaimért, és mikor írtak a jegyzőkönyvet nem kérdezték meg hogy, akármilyen támogatást kérek e vagy van e részem akármilyen támogatásban(lakástámogatás). Én ezt nem tudtam azt hittem nincs mivel kiszöktem az otthonból. És aláírtam a papírt hogy nem kérek semmien támogatást de nem is fejtették ki hogy milyen támogatásról lenne szó egyszerűen semmit sem mondtak.

2020. júl. 29. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyi ezt tőlük kellene megkérdezném mert az a biztos.
2020. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A kérelmező nagykorúvá válását követően, de legkésőbb 30. életévének betöltéséig nyújthatja be igényét. A határidő elmulasztása jogvesztő."


Tehát nem késtél le semmiről.


Otthonteremtési támogatásra lehetsz jogosult. Nincs jelentőség, hogy valahol valamilyen nyilatkozatot aláírtál.

Kormányhivatalokban a GYÁMÜGY-i részen kell intézni.


Itt tudsz tájékozódni:


[link]


Azt is meg tudod kérdezni, hogy egyéb támogatásra van-e esélyed.


Sok szerencsét!

2020. júl. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ó nagyon szépen köszönöm..🙂
2020. júl. 30. 07:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"SOS választ akarok!"

Maximum kérek... Még akkor is, ha nehéz sorsod volt.

Követelőzni egy ingyenes segítő fórumon elég fura dolog :-(


"Állami gondozott voltam 2017 oktober 9.-én kerültem egy gyermekotthonba. Most július 26.-án nagykorú lettem. 28-án voltam a gyermekotthonban az okmányaimért, és mikor írtak a jegyzőkönyvet nem kérdezték meg hogy, akármilyen támogatást kérek e vagy van e részem akármilyen támogatásban(lakástámogatás). Én ezt nem tudtam azt hittem nincs mivel kiszöktem az otthonból."


Nos, mivel azt írod, kiszöktél az otthonból, jó lenne tudni, hogy mettől meddig voltál állami gondozott és vajon nincs-e olyan jogszabály, hogy ha nem működik együtt valaki az intézménnyel, akkor nem jogosult a támogatásokra.

Ha most van bejelentett lakcímed, akkor a területileg illetékes családsegítőben régen lehetett ügyvédhez fordulni, jogi tanácsért - nem tudom, van-e még ilyen... ?

Ennyit tudtam segíteni.

2020. júl. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!