Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire igaz az állítás hogy...

Mennyire igaz az állítás hogy gazdagnak születni kell?

Figyelt kérdés
Tehát akik gazdagok azok örökölték a pénzt illetve szüleik mindent alájuk toltak. Aki pedig szegénynek vagy középosztálybelinek(átlag) született az legjobb esetben is élete végére ér valamit,kevés kivételtöl eltekintve.

2020. aug. 4. 09:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
30 éve sem volt könnyű, mert hiába volt lehetőség, ha valaki nem látta meg vagy nem mert lépni. Akkor is a vállalkozó szelleműek lettek sikeresek, nem Józsi a gyárból, aki munka után rohant a kocsmába. Tudom voltak politikai alapon is, de nemcsak. Pár hónapja olvastam arról, hogy a 90-es években meggazdagodott emberek egy része ma teljesen átlagos. Konkrét nevekkel volt a cikk megírva.
2020. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor is a vállalkozó szelleműek lettek sikeresek, nem Józsi a gyárból, aki munka után rohant a kocsmába."


Ez a kijelentés rohadtul demagóg, sok ember van aki nem volt iszákos nem volt kocsmabútor, még sem tudta megcsinálni a saját szerencséjét. Viszont olyat is tudok aki nagy iszákos volt, szeretett inni, aztán még is fel tudta építeni a saját gazdaságát.

2020. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem az iszákosságra akartam kihegyezni, hanem olyan ember akinek minden más elfoglaltság fontosabb az életében. Az nem lesz soha gazdag önerőből, akinek nem célja, hogy az legyen. A gazdagság nem olyan dolog, ami magától megtörténik az emberrel.
2020. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de munkából alkalmazottként nem leszel az. Szóval ész az kell.
2020. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt látom hogy alkamazottként nagyon nehéz
2020. aug. 4. 12:49
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazottként azért nehéz, mert van egy fizetési plafon, és mivel az idődet adod el, nem lehet hatástöbbszörözni. Azaz nem tudod újra és újra eladni ugyanazt a munkádat (ellenpélda: könyv, amit egyszer kell megírni).


Én úgy látom, hogy a gazdagság egyik legfontosabb alapköve a megfelelő gondolkodás. Az, hogy lebontod a beléd nevelt tévhiteket, és az új szemlélettel, megfelelő önbizalommal felvértezve már sokkal több lehetőséget látsz meg az életben.


Olyanokat, amelyek mások elől (beleértve a korábbi énedet) "rejtve" vannak.

2020. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16%

Nem igaz az, hogy a szülőtől fog függni, hogy te hogy bánsz a pénzeddel.

Az én példámat tudom felhozni. Szüleim amint örököltek egyből elverték a pénzüket, ha volt is hülyeségekre költötték, és hát nem igazán szerettek dolgozni. Én meg folyamatosan azon agyaltam hogy hogy csináljak pénzt és hogy hogy lehet spórolni. Itt vagyok 23 évesen és milliomos vagyok full önerőből, mert szüleim még csak egy csokira se adtak pénzt.

2020. aug. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!