Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek igazságos,hogy...

Szerintetek igazságos,hogy több évnyi munkaviszony,és levont járulékok után,csak 3 hónapig jár maximum az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy mindegy,hogy mondjuk 3, vagy négy, 6 éved van egyben, akkor is maximum 3 hónapig jár tudtommal.Mire fordítják akkor a befizetett járulékokat?

2020. aug. 4. 17:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%

Nem,nem elég.

Ha nem tudnám,hogy állást nem találsz pikk-pakkra akkor azt mondom,hogy elég

Rengeteg állás csak meg van hirdetve, be sem hívnak.

Ahová hívnak,ott általában 2x a túljelentkezés.

Szóval nem,nem elèg.

2020. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
19%
De elég. Addig lehet gyárakban is dolgozni oda meg már másnap felveszik az embereket. Sokan inkább ülnek otthont, mint a fizikai munka..sajnos.
2020. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

Nem elég, és az összege is vicc.


De vannak ennél igazságtalanabb dolgok is a rendszerben. Tegyük fel pl van egy nő, aki 10 éve dolgozik, adót és járulékot fizet. Teherbe esett februárban, a vírus miatt a cég megszűnt áprilisban. Terhesen új munkát már nem talál. Csedet, gyedet viszont nem fog kapni. Esetleg ha időben igényli a munkanélkülit, de akkor is keveset. Az ő 10 évnyi adója hová lett?

2020. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
2%
Extrém nem létező példa
2020. aug. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
5: nyilván nem olvasod az anyukás topikot. Minden héten vannak ketten legalább.
2020. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen van a rendszerben, ami teljesen igazságtalan, napestig sorolhatnám.
2020. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az időtartama és az összege is egy vicc.


Tőlem elvárja az állam, hogy adózzak. A cég, másképp fel sem vesz. Ritka az a cég, ahol katásan meglehet oldani. Főleg, ha multi.


Nem kevés adót beszed tőlem, plusz az elköltött pénzemen is nyerészkedik, élősködik.


Cserébe 2 hónapot várhatok egy szakorvosi konzultációra, majd 2-3 hete magára a kezelésre. Az oktatás egy vicc. Gyakorlati, hasznosítható része kritikán aluli. Ha elveszítem a munkahelyem, hiába kerestem nettó 350-et, akkor is csak nettó 100-at kapok, maximum 3 hónapig. Albérlet, kaja? Család? Ebből?


Szóval, nem igazságos. Lehet ellenérvelni.

2020. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csűrni csavarni, de két dolog tény:

- Szinte világrekord szintű adóelvonás van a magyar gazdaságban. A cég szuperbruttóként a nettód KÉTSZERESÉT költi rád, a nyereségből adózik, ha vásárolsz valamit, azon instant 27% adó van, ha spórolsz némi pénzt és kamatoztatnád, akkor kamatadó, ha felvennéd készpénzben, adó, ha bankban hagyod adó, napestig sorolhatnám.

- A magyar szociális háló rohadt vékony és aránytalanul keveset kap belőle vissza az ember.


Tehát hová lesz ez a sok pénz? Mondanám, hogy nézzetek szét Felcsúton és Mészáros zsebében, de az csak a jéghegy csúcsa a stadionokkal együtt. Mindent áthat a mutyi és a korrupció, az költségvetési szervek többsége pedig pazarlóan működik.

2020. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%
4 évente megkérdezik a véleményed, hogy igazságos-e. A legutóbb a többség úgy szavazott, hogy igazságos.
2020. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
70%

Vegyünk egy egyedülállót, 250e nettóval, amúgy bárki számolgathat a babér nevű alkalmazással:


Tehát:


Bruttó 375 940 a kereseted, ebből kapsz nettó 250 000-et és most figyeld a munkáltató össz költsége veled 439 850 ft!


Tehát, a 439-ből (mert ugye a munkáltatónak ennyi az össz költsége veled, ezért is TE dolgozol meg), kapsz 250e-et, a többit egy feneketlen kútba dobod, amiért kapsz egy mondvacsinált ellátást, de legalább lesz belőle kisvasút, meg stadion, TE meg le vagy sz@rva, ha valami ellátásra szorulsz, várhatsz egy pár hónapot, kit érdekel?


Ezért vannak ilyen ótvar fizetések, mert azért a munkáltatók összes költsége se semmi, ezt ki kell termelnie valamiből.


Megjegyzem, amikor legutóbb voltam a munkaügyi központban, elmagyarázták, hogy a minimálbér hány százalékát kapom meg járadékként. De mi közöm van nekem a minimálbérhez, amikor teljes összegre bejelentve, hivatalosan dolgoztam?


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem igazságos, de legalább azt a havi 130e-et maximum ki tudod csavarni az államból, de maximum 3 hónapig.

2020. aug. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!