Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmára váltsak...

Milyen szakmára váltsak jogász végzettséggel?

Figyelt kérdés

Nemrég diplomáztam de alig van munkalehetőség. Minden létező hirdetésre jelentkeztem, de mindenhonnan visszautasítottak.

Csinálhatnám ezt évekg még, de nekem pénzre van szükségem, albérletet kell fizetnem és ezzel a szakmával ez nem fog menni.

Mivel eleve jogot tanultam, nem vagyok nagy reálos. Nem tudom, pl egy villanyszerelő vagy klímaszerelő mennyire menne.

Irodai munka felejtős, mert ahova nem kell végzettség oda úgyis a cicababákat veszik fel adminisztrálgatni. Vendéglátózás még szóba jöhet esetleg, de ebben a helyzetben ki tudja mi lesz azzal is.


Szóval mik azok a szakmák, amik nem igényelnek egyetemi végzettséget, de nem is túl matekosak/fizikásak?


2020. aug. 7. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
A kamionok mennyire érdekelnek? De jó a klímaszerelő vagy a villanyszerelő is. A középiskolai mateknál és fizikánál biztosan nem lesznek keményebb dolgok.
2020. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Villanyszerelő, arra egyre nagyobb igény lesz! Most is az... Azzal nemzetközi szinten is piacképes leszel!


Ezt mondanám a legbiztosabb szakmának!

2020. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Illetve mindig 3 dolgot tarts szem előtt!


Igény/Képesség/Lehetőség

2020. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Arra számíts, hogy szét fognak szivatni, ha megtudják, hogy neked milyen végzettséged van, úgyhogy ha jót akarsz, ne említsd.


villanyszerelésnél nem kell matek, csak logika. Klímaszerelésnél már az sem.


Ha eltudtál végezni egy egyetemet, bármelyik szakmát eltudod végezni az általad említettekből.


Kérdésem, végeztél már fizikai munkát, pláne építőiparban életedben?

Mert lehet hogy hideg zuhanyként fog ám érni, pl egész nap tiszta retek vagy, télen nyáron szenvedsz, normális ebédet nem nagyon látsz a szendvicseken kívül, mire hazaérsz hulla fáradt vagy, stb.


Nálunk ez megy legalábbis, pont villanyszerelés :D

2020. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Prosti. Hamar bele lehet tanulni. Tisztában vagy már az alapokkal?
2020. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, pasi vagyok és adminisztrálok.
2020. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia! Én se találok munkát jogászként, nekem az a tapasztalatom, hogy sok helyen nem kedvelik a jogászokat, előítéletesek velük. Ha át is képzed magad nehéz a váltás. A dr. cím neked nincs benne a személyidben? Mert ha elvégzel valami tanfolyamot azért akkor is el kell mondanod az állásinterjún, mert úgy is látni fogják előbb-utóbb, hogy mi a végzettséged.
2020. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen a jogászokat sok helyen nem kedvelik mert ma már lassan mindenki jogász és próbál elhelyezkedni jogászi szakmán kívül...
2020. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szóval se szakmán belül, se szakmán kívül nem lehet elhelyezkedni emiatt az átkozott jogi diploma miatt....szép kilátások.

Új egyetemre nincs pénzem és időm se.

2020. szept. 2. 09:02
 10/10 anonim válasza:

Vidéken valóban nehézkes az elhelyezkedés a kevés jogász pozíció miatt.


Én pár évet megyeszékhelyen dolgoztam, majd spórolgattam, h felköltözzek a fővárosba. Megérte!:)


Pályakezdőknek azt tanácsolom, h irány Budapest! :)


Ajogiforum.hu, kozigallas.hu-t érdemes nézegetni, privátban is írtam neked, h a NAV toboroz.


De ha a közszolgálat nem vonz, ügyvédjelöltséget is megpróbálhatod. Jó tudom, h nem 1 álomfizetés jár bojtárkodásért, de a jogi diploma hosszútávú befektetés, vhol el kell kezdeni a gyakorlati időt...


Sok sikert! :)

2020. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!