Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász végzettséggel semmi...

Jogász végzettséggel semmi esélyem nincs kijutni külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Jogra mentem, mert más szak vagy matekos volt vagy nem érdekelt. Szeretem is meg minden, de utána fogalmam sincs mihez kezdjek. Legszivesebben külföldre mennék ki mert itt szeretném hagyni ezt a süllyedő országot, amíg még lehet. Csak hát ugye a jog az nem olyan, hogy bárhova mehetek vele, muszáj leszek itt nyomorogni minimálbérért. Tuti nincs semmi lehetőség?
2017. júl. 14. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne lehetne más lehetőség? Nem muszáj jogi pályán dolgoznod külföldön.. Mondjuk azzal nem nagyon tudnál, de van ezer más lehetőség is.
2017. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Kezdjük az alapoknál? Miért minimálbéren nyomorogsz itthon?
2017. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan olyan esélyed van kijutni jogász végzettséggel, mint jogász végzettség nélkül. Lehetsz te is prosti, mint én.
2017. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Én azt hallottam hogy a jogászok jól keresnek, már ez sem igaz?
2017. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Szakmádban elhelyezkedni nagyon nagyon minimális, szinte 0.
2017. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

A matematikának megvan az a kétségtelen előnye, hogy fejleszti az agy azon területeit, amik a közép- és hosszútávú tervezésben funkcionálnak. Ugye milyen jó lett volna ez pár éve? Nem igazán tudom elfogadni azt, hogy valaki azért megy egyetemre, mert "találtam egy szakot, ami momentán úgy tűnik, hogy a legkisebb rossz". Gratulálok.


Egyébként de, vidáman elmehetsz bármilyen olyan munkakörbe dolgozni, ami nem igényel különösebb képzettséget, szerencsésebb esetben nyelvtudást sem. Halkan megjegyzem, hogy ezzel a -praktikusan- 0 szakmai hozzáértéssel is meg tudsz keresni itthon egy minimálbérre valót, nem kell, hogy a "dr." ott éktelenkedjen a neved előtt, úgyhogy hagyd ott az egyetemet a francba. Minek szenvednél?


Amúgy hogyne lenne más lehetőség. Elmész pl. hidegburkolónak tanulni, és itthon is gennyesre keresed magad, nem csak külföldön. Ha esetleg derogál a munka, az valóban szívás. Illetve ha mindennemű ambíció hiányzik belőled, az se előnyös. Ugyanis ha ennek nem lennél híján, tudhatnád, hogy jogász végzettséggel nem kell a kelleténél sokkal jobban megerőltetned magad, ha minimálbérnél magasabb fizetésre vágysz...

2017. júl. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A jogi diplomád kint nem sokat fog érni, ellenben mosogatni, pincérkedni lehet...
2017. júl. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, úgy értettem, hogy a szakmán belül lehet-e külföldön dolgozni, nem mosogatni szeretnék kint. Amúgy igen, a jogászok nem keresnek sokat itthon és a matek-gyűlöletemet pedig a középiskolai tanáromnak köszönhetem, aki mindent megtett, hogy a lehető leginkább megutáltassa velem azt a tárgyat, pedig általános iskolában még egész jól is ment.
2017. júl. 15. 10:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Természetesen a jogi diplomád külföldön nem ér semmit.
2017. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jogot tanulok itthon, és nem egy faliújságos hirdetést látok, hogy "kezdd a jogi pályád Németországban, Angliában, Olaszországban..." stb. Úgyhogy valami módja csak van, viszont engem nem érdekelt annyira, hogy jobban belemélyedjek a témába.
2017. júl. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!