Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg nem jár álláskeresési...

Tényleg nem jár álláskeresési járadék annak, akinek nincs az elmúlt 3 évben minimum 360 napnyi munkaviszonya? Többi lent.

Figyelt kérdés
Eddig egyetemre jártam, elvégeztem az alap- és mesterképzést, mellette dolgozgattam, de az vagy diákmunka volt, vagy egyszerűsített szerződéssel alkalmi munka. Munkát keresek június óta, sikertelenül. Szerettem volna megigényelni ezt a segélyt, de nem felelek meg a feltételeknek. Aki eddig tanult, és most a kritikus gazdasági helyzet miatt nem tud elhelyezkedni, az tényleg nem kap semmiféle támogatást? Vagy ha esetleg tudtok másfajta segélyt/támogatást ajánlani, amit én is megigényelhetnék, azt megköszönném.

2020. aug. 12. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg. Üdv Magyarországon.
2020. aug. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

Igen. A segély nem csak úgy jár a semmire. (Bár néha sajnos igen, de nem a munkanélküli.)


A saját szakmádban nem tudsz elhelyezkedni. Ha akarnál, most is tudnál menni valahová a szalag mellé ideiglenesen, vagy ilyesmi. Egyébként létezik egy ilyen, hogy egyszerűsített foglalkoztatott. Az iskolaszövetkezetek alkalmaznak ilyen módon már felnőtt embereket alkalmilag. Ahol diákmunkáztál, ott nézz utána ugyanennek. Csinálj valami mást, amíg nem tudsz a szakmádban elhelyezkedni.

2020. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
A biztosító sem fizeti ki a karambolos autód javítását, ha nem fizettél előtte biztosítást...
2020. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Van amúgy egy támogatás amit megigényelhetsz a polgármesteri hivatalban, de halmozottan hátrányos helyzetűnek kell lenned hozzá tudtommal.


Ja igen, remélem a 7710 Forintos TB-t azért fizeted :^)

2020. aug. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem segély, hanem járadék...visszaadják egy részét annak, amit befizet az, aki munkaviszonyban dolgozik, sem a diákmunkából, sem az egyszerűsítettből nem fizettél, mire föl járna?
2020. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

"A biztosító sem fizeti ki a karambolos autód javítását, ha nem fizettél előtte biztosítást..."


Ezt aztán az érvelést. :D :D


3 évig, havi nettó több tízezer ft-ot adózok. Cserébe kiszúrják a szemem 120.000 ft-al, azt is 3 hónapig. Ha!!! Megvan a 360 nap munkaviszony. Egy év, egy hónap. Vicc.

2020. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Még valami. Más 10 év munkaviszony után elküldik. 10 évet adózott, mégis, maximum 3 hónapig kapja a nettó 120-at. Hiába keresett nettó 300-at.


[link]


Elfogadom, hogy kapitalizmus van. De akkor ne húzzon le az állam 50 %-al. Fizu, plusz egy adók.

2020. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Nyugi, nem 120.000 forinttal szúrják ki a szemed. Az csak a maximális keret, amit adhatnak járadékként, mert amúgy a havi fizud 60%-át kapod meg.
2020. aug. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
Hülyeség amit írsz. Olvass utána. A mindenkori minimálbér után számítják. Tapasztalatból írom.
2020. aug. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

[link]


Tessék egy kalkulátor is.

2020. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!