Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg nem jár álláskeresési...

Tényleg nem jár álláskeresési járadék annak, akinek nincs az elmúlt 3 évben minimum 360 napnyi munkaviszonya? Többi lent.

Figyelt kérdés
Eddig egyetemre jártam, elvégeztem az alap- és mesterképzést, mellette dolgozgattam, de az vagy diákmunka volt, vagy egyszerűsített szerződéssel alkalmi munka. Munkát keresek június óta, sikertelenül. Szerettem volna megigényelni ezt a segélyt, de nem felelek meg a feltételeknek. Aki eddig tanult, és most a kritikus gazdasági helyzet miatt nem tud elhelyezkedni, az tényleg nem kap semmiféle támogatást? Vagy ha esetleg tudtok másfajta segélyt/támogatást ajánlani, amit én is megigényelhetnék, azt megköszönném.

2020. aug. 12. 22:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

6-os: ezen lehet vitázni, hogy kevés v. nem kevés - de azon nem, hogy a semmiért nem jár semmi!


a kérdezőnek nem volt semmilyen munkaviszonya (ergo nem fizetett semmiféle járulékot), ugyan már miért járna neki bármi is?????

2020. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Mivel nem segély, hanem járadék, így annak jár, aki dolgozott is.
2020. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Jar neked fht.. 22.800ft
2020. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
1 év után jár 1 hónap , 3 év után 3 hónap
2020. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 3 évben legalább 360 napnyi jogosultsági idő kell hozzá. Minden 10 napnyi jogosultsági idő után 1 napnyi járadékra vagy jogosult.

A maximális 90 naphoz 900 napnyi jogosultsági idő szükségeltetik. Ahogy előttem már valaki írta, 10 év munkaviszony után is maximum 90 napig jár, akár csak 3 év munkaviszony, vagy 27 év munkaviszony után...


Kíváncsiságból ki is számoltam: 1991. 07. hó óta (akkor vezették be ezt az 1,5 % munkavállalói járulékot, mint közterhet) 23 éven keresztül 209.717,- Ft-ot vontak le tőlem ilyen címen. 90 napra kaptam ez után összesen 157 ezer forint körül nettóban ellátást. :)

2020. aug. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!