Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól látom, hogy kb a burkoló...

Jól látom, hogy kb a burkoló a legjobban fizető munka Magyarországon? Fürdőszoba lecsempézéséért elkért 300 ezret!

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 11:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

8-as: nem CSAK adó van költségként, hanem ahogy a 10-es írta, még rengeteg egyéb is.

Csak a sok hozzá nem értö annyit lát, hogy egy munkáért kapott 300 Ft-ot, és az milyen sok, azt meg nem, hogy eleve nem mindig van ilyen munka, a kiadások meg akkor is megvannak!

2020. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Valóban nem csak az van.

Majd a kérdező megmondja, hogy a fürdőszobáját hány nap alatt csinálta meg a szaki 300e-ért de:

- Nagylelkűen 3x ki kell szállni a helyszínre (halkan jegyzem meg BÁRHOL dolgozol oda kell menned a munkahelyedre)

- Szükséged van pár filléres eszközre (lehúzó, simító, kanál, szivacs, spakli, gumikalapács, egy fúró, egy keverőszár, csempevágó, flex és egy-két vödör). Ezt kereken egyszer meg kell venni aztán ha nem vagy tróger olyan 100 évig jó, a simítókat és szivacsokat meg x munkánként cseréled... Az egész hóbelevanc nem kerül 100-150e forintnál többe.


A fix kiadásról nem kell a mese, apósom iparos. Egyszerűen arról van szó, hogy mióta felszaladt a piac minden iparos úgy gondolja, hogy egy szezonba megkeresi az egészé éves pénzét, lehetőleg azt is lightosan.

2020. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Sajnalod tőle vagy mi?

Mennyit kéne keresni egy szerintetek 'kuli munkásnak'?

Mikor még a fürdőt kell megcsinálni és csak 2 hónap múlva ér rá a melora, akkor jön a duma,hogy 'bármennyit adok érte'... Meg a könyörgés,hogy 'nekem most kéne'.

Vicc.

2020. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

12-es.

Igen ritka,hogy egy burkoló napi berben dolgozik.

Általában negyzetmeterben dolgoznak, ami nem abból áll,hogy feldobalja a csempet aztán jól van.

Bontás,javítás ,burkolás, elvedozes,fugazas.

Ezt te úgy gondolod ,hogy napi X ezerért kellene pikk-pakk készen lennie.

Hányszor nyúl hozzá egy felulethez?

Ennyi erővel én meg azt mondom egy jogaszra,hogy sok az egyszeri konzultációert 20ezer.

Viszont nem értek hozzá,kifizetem.

Na így van ez a burkolassal is.

Vagy csináld meg magad és akkor nem kell nyifogni,hogy drága.

2020. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

Ki mondta, hogy napi bérben dolgozik egy burkoló? Azt tippeltem, hogy egy átlagos fürdőszobát megcsinál 3 nap alatt (úgy, hogy du. 2-kor már híre hamva sincs...).


Nem tudom mikor újítottál fel utoljára lakást és hívtál szakembert, de 10-ből 9 burkoló hangosan kiröhög, ha azt várod tőle, hogy bontson meg falat javítson. A kész kiegyenlített aljzatbetont vagy letakarított falat hajlandó a legtöbb nagy kegyesen leburkolni, ha meg kész a burkolással másnap visszajön, fugáz oszt' jónapot. Mert azért lássuk be a fugázás meg élvédőzés a burkolás része...

Ha szerencséd van még kitakarít és elhordja a sittet maga után, ha nincs akkor otthagyja... Ez ma a valóság sajnos.


Amúgy én nem sajnálom senkitől a pénzt, piacgazdaság van, amíg kifizetik kérjék el az árát. Csak reflektáltam arra, aki szerint azért ennyi, mert hű de sok az adó meg a költség. Egy frászkarikát. Legalább magához legyen mindenki őszinte - azért ennyi, mert jobb többet keresni, mint kevesebbet. A burkoló pont egy olyan szakma, ahol relatíve kevés költsége van a szakinak, mert kevés és olcsó szerszámmal lehet dolgozni.

2020. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

A férjem burkoló.

Az,hogy te ilyen emberekkel találkoztál az elég nagy baj,rossz volt az ajánlás ezek szerint.

A férjem is megkéri az árát, viszont mellé vállalja amit leírtam.

Jah,nem élünk szarul, de nem is végez 2-3 nap alatt,mert nem csak a csempet dobálja fel,meg fugazik azt jól van.

Persze, a 8-10-20ezres csempere van zseton, de a burkolot kifizetni az már sok.

Értem.

Normális szakembert pedig azért találsz nehezen,mert kis melokat nem igazán vállalnak,éppen annak okán amit mondtál,mert csak felhanyja a csempet.

Vagy éppen azért mert kihuztak külföldre,ahol ez a pénz nem téma

2020. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

A világért sem akarlak megkérdőjelezni, de akkor mit csinál? Mert ha leveri a régi csempét, utána meg falat javít akkor balek - ez ugyanis NEM A BURKOLÓ DOLGA Én tökéletesen megértem, hogy méirt nem vállalja szinte senki.Egy padlókiegyenlítés még so-so de már azt sem szeretik csinálni.


Ezen kívül meg mit is kéne még csinálni egy burkolónak? Leteszi a csempét / járólapot / lábazatot / élvédőt, fugázik és kész. Ennyi a dolga. Ezzel viszont simán lehet haladni. Nem attól lesz jó egy munka, hogy lassan csinálják, hanem attól, hogy szakszerűen.

2020. aug. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem balek,ahogy fogalmazol, viszont más ganè munkáját javítani elég nagy szívás.

Így megcsinálja azt is,mivel fele annyi idő magának megcsinálni,mint más után javítani.

Mindezt miért?

Azért,hogy a megrendelő meg legyen elégedve azzal a hányással amit furdoszobanak hívunk.

Az ő szemét meg bántja,ha nincs vizszintben amit burkolni fog.

De.

Köszi amúgy a kioktatast,hogy mi a dolga egy burkolonak.

Tudom.

Az ilyen hozzáállásu emberek mint te mondjuk, fizessék is ki nekik a pénzt amit kérnek.

Vagy csináld magad, vagy találj koklert.

2020. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Jol lehet keresni a burkolassal,de munka is van vele boven,es van mas amivel tobbet keresnek kevesebb munkaval.

Nekem is burkolo a parom,(es komuves)igy o siman vakolja a falat.kiegyenlitot is ont,de persze ezek plusz penzert mennek.

Viszont egy csoszerelo,vagy epp egy villanyszerelo kevesebb munkaval tobbet elvisz.es ok is olyanok mint a .....

Nem vesnek falat,ha magad nem vesed ki akkor nezegetheted a vezeteket es a csoveket.

2020. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!