Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek azok a kamu felsőoktatá...

Melyek azok a kamu felsőoktatási szakok, ahonnan kikerülve annyi anyagi értékteremtő képessége sem lesz az embernek, mint egy szakmunkásnak? (bádogos, burkoló, stb)

Figyelt kérdés

Azaz mivel nincs olyan tudásuk, amivel fizetőképes keresletet képesek kielégíteni, annyi fizut sem kapnak, mint egy bádogos, hegesztő, szobafestő...


Nos melyek ezek a szakok? A képzések 2/3-a, 3/4-e ilyen.


Tudom, van egy-kettő, amikkel ugyan társadalmilag értékes munkát lehet végezni, de mivel az állam szabja meg a fizetésüket, keveset keresnek (pl.: tanár, mentőtiszt), ezt a pár kivételt most hagyjuk.


2020. júl. 29. 09:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Most mi a célod ezzel a kerdéssel? Direkt provokáció?
2020. júl. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Egy burkoló megcsinálja a munkát - szép a fürdőszoba - és kiállítja a többszáz ezer Ft-os számlát (jó esetben), amit ki is fizetnek.


Egy földrajz, szociológia, magyar irodalom (ami nem tanár) szakos milyen számlát tudna kiállítani? Mi az amit másoknak tud nyújtani? Ezért nem is tudnak vállalkozást alapítani. Nincs rá fizetőképes kereslet.


Az állam meg csak ne foglalkoztassa őket, más adójából.

2020. júl. 29. 10:07
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Biztos van ilyen. De nem a papír határozza meg az illető munkaerőpiaci értékét. Vannak csapnivaló vegyészek vagy mérnökök is, pedig ezek keresett szakok. Ugyanígy vannak néprajzosok is, akik képesek értékteremtő munkát végezni.
2020. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Szolgáltatást miért ne tudna nyújtani? Az emberek többsége nem csak annyit tud, amennyit az egyetemen megtanult.
2020. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
A kérdést sem értem. Egy szakmunkát nem lehet összehasonlítani egy diplomással, az előbbi fizikai munka által létrehoz valamit, ami persze, hogy érték. A diplomás ugyanezt az értéket szellemi munkával állítja elő, ami sokszor nem kézzelfogható, viszont szükséges ahhoz, hogy a világunk működjön. Így mind a kettőre szükség van, egyik nem működhet másik nélkül. Az meg más kérdés, hogy milyen szakemberből mennyit képez az állam, de még néprajzosokra is szükség van, igaz, nem évente 200 főre.
2020. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Tudnak szolgáltatást nyújtani, az is érték persze, de nem igazán a szakmájukban. Egy jól menő kávézót, éttermet, kocsmát is csinálhat, sok bölcsész csinál is.
2020. júl. 29. 10:44
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Ott csúszik el a gondolatmeneted, hogy azt hiszed, az egyetem csak szakmát ad. Ez egyáltalán nem igaz. A szakma mellett ad még világlátást, tanulási/fejlődési képességet, képessé tesz az információ gyors megszerzésére, szintetizálására, megtanít gyorsan adaptálódni, problémamegoldásra, időmanagementre.
2020. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
Éreztem, hogy provokáció lesz, de a 2/3, 3/4 aránynál már egyértelmű volt. Érettségid azért van? Vagy milyen szintről utálkozol felfelé?
2020. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze van sok diploma ami látszólag ertéktelen, de azért azt fontos megjegyezni, hogy egy bármilyen diploma manapság is beugró, kezdő lépcsőfok a magasabb pozíciók felé. Egy burkoló aligha lesz nagy multi igazgatója, ahogy egy szakács sem valószínű, hogy mondjuk pénzügyi szakertő legyen, vezetői pozícióban.

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb magát szakembernek nevező egyén csak egy kontár, és bődületes összegeket elkér a csapnivaló, pocsék "munkájáért". Ezt tapasztalatból mondom, főleg az épitőipar területén. Nincs egy normális kőműves, burkoló, villanyszerelő csak kontár hozzá nem értő, kapkodó b@lf@$zok. És erre verik magukat a nagy szakik.

Lehet, hogy én szarul keresek és nem "teremtek értéket" a diplomámmal (legalábbis a te elképzelésed szerint) viszont azt tudom, hogy a munka amit kiadok a kezemből (vagyis inkább a fejemből) az értékes, nem összecsapott és hosszú távon is működőképes.

Egyébként elnézést minden kétkezi szakembertől, de nekem tényleg csak rossz tapasztalatom van velük kapcsolatban. Igazából az ő munkajukat mondhatom, hogy kis segítséggel jobban el tudnám már végezni. Legyen szó betonozásról, vakolásról, nyílászáró cseréről vagy burkolásról.

2020. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát cica... lehet, hogy van, aki a közösségi és civil tanulmányok szakra is azt mondja, le vele, nem teremt értéket.

De kérdezd meg azokat a fogyatékkal élőket, akiknek a föld alól is előássuk a pénzt ahhoz, hogy jobb körülények közt éljenek és dolgozzanak. Sőt, hogy egyáltalán élhessenek és dolgozhassanak.


Milyen dipi kell ahhoz, hogy provokatív trollkérdéseket írhassak? Vagy elég a hat ált, mint neked?

2020. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!