Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nincs presztízse manapsá...

Miért nincs presztízse manapság a közigazgatásnak? Miért menőbb egy multinak dolgozni, mint az államhatalomnak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 19:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az egyik ok,hogy elhíresült,hogy szar a fizetés.

Én kormánytisztviselő vagyok a kincstárnál nem keresek rosszul+ egész jó jutalmak vannak.

Egyik barátnőm minisztériumba van, hát ő is elég jól keres.

2020. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
68%
Nem is feltetlen a fizetes, de eleve az allami cegek nem halado szellemuek semmilyen teren. Persze lehetnek kivetelek, nyilvan mindig minden az aktualis vezetoktol fugg, ahogy multiknal is vannak kokorszaki maradvany fejesek, de a multiknal altalaban nem azt erzed, hogy 1960-ban jarunk.
2020. aug. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%
Azért mert az államnál sokkal inkább számít hogy kinek a kije, tehát ahol jól fizetnek (kormánytisztviselő,minisztérium) oda csak akkor kerülhetsz be ha van ott rokonod, családtagod, végtelenül korrupt és a képességek nem számítanak semmit.
2020. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
De, a fizetés.
2020. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

Az elottem szolok felsoroltak:

- nulla szakmai munka, az evtizedekkel ezelott megkovesedett, elavult megoldasok, nulla hatekonysag

- miutan az elozo okbol kifolyolag nem szukseges hozza semmilyen komolyabb szellemi kepesseg, ezert a legbutabbak is el tudjak vegezni, tehat igy a sogorkomajobarat is jo lesz oda, a kepessegek nem szamitanak, hisz semmi szukseg rajuk

- keves fizetes.


Valahol tok logikus, hogy 0 kozeli munkaert 0 kozeli fizetes jar. Nyilvan van, akinek ez is megfelel, de nem veletlen, hogy a kozszferas “tapasztalat” nem sokat jelent, mival valodi munkatapasztalat, tudas helyett csak azt jelzi, hogy az illeto eddig finoman szolva is alacsony szinten vegezte munkajat...

2020. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy a pénz mellett azért nincs presztízse, mert akármikor találkozol egy közszolgával, azt látod, hogy a világáról nem tud, teljesen ostoba és végtelenül lusta. Próbálj mondjuk egy autót átiratni egy kormányablakban. Én legutóbb két órát vártam, fél órát pötymörgött vele a Marika, húszszor kellett megkérdeznie a mellette ülő Terikét, hogy merre van az előre, és nemhogy 2, de egy ujjal gépelt. Na erre bőven elég a havi nettó 180 ezer forint, sok is. De megbecsülni nem fogja senki.
2020. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%

A pénz miatt.

Nincs szakmai fejlődés, a helyeket kihalásos alapon töltik fel. Többet számít, hogy kit ismersz, mint a tudásod.

2020. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

Szokott ebben a kategóriában lenni egy ember (nem emlékszem, férfi vagy nő), aki azon agyal, hogy mit fog csinálni 10 év múlva, amikor nyugdíjba megy az, aki elintézte neki a mostani állását, mert amúgy semmihez sem ért, és ezt mindenki tudja a helyen, csak az ismerőse miatt nem rúgják ki, de amint az nem lesz ott, azonnal megszabadulnak tőle.


Na az ilyenek miatt.

2020. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

Multi: fiatalosabb környezet, meritokratikusabb rendszer, komolyabb szakmai munka, jobb fizetés, előrelépési lehetőség.


Közigazgatás: urambátyám rendszer, gyenge fizetés, idős Icuka-Marika féle környezet, 0 szakmai fejlődés, betokosodott módszerek.

2020. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%
9#-es válaszoló teljesen jól leírta a lényeget! Én is ugyanezt tapasztaltam.
2020. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!