Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkatapasztalat szerint...

Munkatapasztalat szerint mikor voltak azok a pillanatok, amikor úgy éreztétek, hogy aktuális lenne lassan a fizetés emelés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a releváns szakmai tapasztalat és a szakmában töltött évek száma sokszor nem arányos, de ugyanakkor tudom, hogy a hr-esek meg úgy van vannak vele, hogy X év munkatapasztalat - junior, Y év munkatapasztalat - medior, Z év munkatapasztalat - senior.


Azért érdekel, mert egyrészt kíváncsi vagyok, másrészt kéne viszonyítási alap. Én például 1.5 éve dolgozok junior fullstack fejlesztőként. A mostani munkahelyemen (Budapesten) ezért kapok 500 bruttót + cafeteria, de ez az az összeg, amivel fél éve vettek fel. Jelenleg még a kettővel együtt (fizetés+cafeteria) elégedett vagyok, de egy fél év múlva valószínűleg már nem lennék elégedett vele.


Ti a pályafutásotok elején milyen gyakran pályáztatok fizetésemelésre / kerestetek új munkahelyt magasabb fizetés reményében? Esetleg mikor jött el az a pillanat, amikor az alkalmazotti jogviszony helyett inkább vállalkozni kezdtetek? Illetve hogyan változott a fizetésetek az első 2-3 évben?


2020. aug. 15. 17:46
 1/3 Dongaben válasza:
93%

Javaslom, hogy ezt másik kategóriában kérdezd... :)

Itt nagyon kevés válaszadó van, aki ténylegesen a számítástechnikából él.

2020. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt alap, hogy olyan ajánlatot fogadok csak el, amivel még egy év múlva is elégedett lennék. (Nem első munkahelyre gondolok, hanem ha már van 2-3 év tapasztalata az embernek legalább.)


Másrészt jobb helyeken évente emelnek. Ahol nem, ott a második év végén legkésőbb tovább kell állni.


Én az első helyemen 3 évet töltöttem, aztán 1-1 év után váltottam. A mostani helyen másfél éve vagyok, de itt tervezek sokáig maradni (ritka szerencsém van, a cég, a kollégák és a fizu is páratlan).

2020. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A cégek ritkán adnak érdemi béremelést. Ha jobb fizut szeretnél, akkor le kell lépni egy másik helyre. Ezért általában a karrierista emberek 2-3 évnél többet nem töltenek el egy munkahelyen.
2020. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!