Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy nonprofit munkahely is...

Egy nonprofit munkahely is közalkalmazotti bértábla szerint fizet, ugye? Ott előfordulhat olyan, hogy nem fizetnek ki?

Figyelt kérdés

Egy nonprofit bölcsődébe mennék dolgozni, de kicsit úgy tűnik, mintha nyögvenyelősen menne, elég kevés gyerek jàr oda. A nonprofit, ha jól tudom, azt jelenti, hogy önmagát tartja fent, tehàt nem àllami. Előfordulhat, hogy nincs annyi bevétele, és nem tud fizetni a dolgozóknak? Ez végül is akkor magànbölcsinek szàmít?

Előre is köszönöm!


2020. aug. 15. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez ahogy írod, valóban nem állami, hanem magánbölcsi, éppen azért jár oda kevés gyerek, mert nem kap a működéséhez az államtól semmi pénzt, tehát a szülőknek kell megfizetniük az összes költséget.

A nonprofit egyébként azt jelenti, hogy a képződött nyereséget, hasznot, a tulajdonosok nem veszik ki osztalékként = non profit nekik!, hanem valami jótékonysági célra, alapítványnak, egyebeknek utalják át.


Hogy valóban van-e annyi bevétele, hogy a dolgozók bérét gond nélkül tudják fizetni, vagy mi a helyzet ezen a téren, senki sem lát bele a pénztárcájukba, a könyvelésükbe. De ugyanígy lutri ma már akármelyik céghez is mégy dolgozni. Bárhol előfordul, hogy fizetés képtelen lesz.

2020. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem állami, magán.

Minden kis cégnél előfordulhat, hogy anyagi gondja akad, nem függ attól, hogy non-profit vagy sem, Ettől függetlenül előbb-utóbb minden cég ki kell, hogy fizesse a munkabért. Ha előfordul, hogy nem fizetnek időben, akkor elkezdesz keresni másik helyet. De egyébként megkérdezheted az interjún is, hogy mennyire biztos a bölcsöde anyagi helyzete, mennyire lehetsz biztos abban, hogy sokáig itt dolgozhatsz.

2020. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a segítséget!
2020. aug. 15. 22:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként, ezt, hogy önmagát tartja fent, ezt a bölcsődevezető mondta nekem, aki úgy tudom, egyben a tulaj is.
2020. aug. 15. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!