Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érzés multimilliomosnak...

Milyen érzés multimilliomosnak lenni? Amikor gondolsz egyet és felülsz a repülőre (akár magán gépre is) és elmész egy szigetre. Vagy bemész egy szalonba és veszel egy akármilyen autót és csak a kártyádat érinted a terminálhoz.

Figyelt kérdés
Én sem vagyok szegény. Nem nélkülözök. De az a szint még messze van amit el akarok érni. Nem a tipikus "csóró" vagyok aki köpköd a gazdagokra hogy milyen egyszerű az életük. Meg persze biztos minden az ölükbe hullott. Tudom hogy minden szinten megvannak a keresztjei az embernek. Meetingekre járni ahol nem akarsz ott lenni. Társasági életet élni olyanok között akikkel esetleg nem szívesen vagy ott ahol... Csak megköveteli az életviteled. Attól félni hogy mi van ha csődbe megy a céged. Amikor nem tudod eldönteni hogy valaki csak a pénzed miatt keresi a társaságod vagy azért mert szeret téged... Meséljetek kérlek. Komolyan érdekelnek az életkörülményeitek. Hogy miket éltek át szívesen és mi az amit nem?! Akármit. :)

2020. aug. 16. 11:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
80%

Azok az emberek akikről te beszélsz

ők nem gyakoriznak.

Szerintem felesleges erről elmélkedni/álmodozni.

Majd ha multimilliomos leszel akkor meg tudod milyen érzés.

Bár kevés esély van rá hogy az leszel.

2020. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem olyan biztos. 😊

A gyakori kerdes meno a milliomos csemetek koreben is. Es ha van kozottuk egy ket ertelmes aki komolyan tudja venni a kerdest tud meselni. Vagy mesel rola a szuleinek.


Nem tudhatjuk igazabol hogy mit csinalnak vagy mit nem csinalnak. Engem meg erdekel. Es ezert kihasznaltam a feluletet.😊


Es siman lehetek multimilliomos. 😊 Meg van hozza az intelligenciam. Es a kitartasom, akaraterom is. Nem feltetlenul kell hogy mernok legyek vagy orokoljek egy vagyont amit befektethetek. Gazdag barki lehet akinek van eleg ambicioja.

2020. aug. 16. 12:05
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"Nem feltetlenul kell hogy mernok legyek vagy orokoljek egy vagyont amit befektethetek. Gazdag barki lehet akinek van eleg ambicioja."


Hát, definiáld a gazdagság fogalmát, kérlek!

Szerintem, ha nulláról indulsz manapság, ráadásul Magyarországon, akkor nettó több milliós fizetésből is egy emberöltő, mire gazdag leszel. Nem jómódú, gazdag: akinek már nem kell dolgoznia, hogy kényelmesen éljen. Ez számíásaim szerint alsó hangon 150-200M-s vagyon, ami aktívan termel valami jövedelmet, hogy megélj belőle.

Kevés olyan szakma van, amivel nettó 2-3M+ fizetést érhetsz el, max vezetőként, de jellemzően azt is csak 10-20 év kemény munkája után.

Ez kb millióból 1-2 ember, max. Lehetsz te bármilyen intelligens, kicsi az esélye, hogy benne légy ebben.

Aki kemény munkával jut el ide, annak nem lesz ideje ilyen oldalakat nézegetni és wannabe gazdagjelölt emberek kérdéseire válaszolgatni.

Amíg pedig napi 10+ órákat kell dolgozz, hogy fenntarts a magas színvonalú életet, addig nem vagy gazdag.

2020. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ez a célom. Nem akarok NAGYON gazdag lenni, csak épp annyira, hogy megtehessem azt, hogy amikor kedvem támad, akkor felülök egy repülőre és elmegyek 1-2 hétre bárhova. Ha pedig kedvem tartja, akkor maradok még egy hetet/hónapot. Azt most is sokan megtehetik, hogy elmennek repülővel nyaralni valahova. De én nem úgy szeretném ezt csinálni, hogy előtte csomagolok fasírtot meg rántott húst az útra, meg megveszem a repülőjegyet hónapokkal előtte, mert úgy 120 euróval olcsóbb.

A magánrepülő, kártyával kocsi vásárlás (egyelőre) nem vonz.

Ismerek olyan embereket, akik ezt megtehetik. Az ő életüket látva vágtam én is bele olyasmibe, amiben megvan a potenciál, hogy ezt akár el is érhetem. A mostani munkám kifejezetten jól fizet, de nem annyira, hogy az ilyen dolgokat megtehessem. Nem is biztosít annyi szabadidőt, hogy ezt megengedhessem magamnak.


Szerintem a világ felső 0.1 százaléka ezt megengedheti magának. Az 7 milliárd emberből 7 millió. Gondolom nem vagyok annál a 7 milliónál hülyébb én sem.


Kérdező, amikor elérem, akkor majd mesélek.

Vagy, ha te éred el, akkor te mesélj :)

2020. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

"Kevés olyan szakma van, amivel nettó 2-3M+ fizetést érhetsz el, max vezetőként, de jellemzően azt is csak 10-20 év kemény munkája után."


Jellemzően nem is alkalmazottként lesz valakinek százmilliós vagyona. Van egy fiatal vállalkozó srác, aki vállalkozói Facebook csoportot vezet, ő pár év alatt elérte ezt.

2020. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4-es, én sem akarok annyira gazdag lenni. Tulajdonképpen az amit te leírtál az nekem is tetszik. Valami olyasmire vágyom inkább. Az hogy kártyával egy érintéssel megvegyek egy új Mustangot az kevésbé. Mert rettentően unalmasnak gondolom. Persze biztos jó az a fajta kötetlenség és kényelem. De szerintem halálra unnám magam. És nem azzal akarom lefoglalni magam hogy pittyentgetek a kártyámmal azért hogy ne unatkozzak. 😃 Persze ez is mind feltételezés. Hiszen nem járok abban a cipőben. Csak így képzelem el.



Előző válaszoló. Te sem vagy egy elveszett ember ez lejön a beszélőkédből. De nem érzem hogy eléggé ambíciózus lennél. Realistának tűnsz. Ez is jó egy szinthez. De olyan mintha nem lennének álmaid. Van egy szint amit birtokolsz és nem hiszed el hogy annál több is van benned ezért egy lépést sem teszel érte. Mert "elérhetetlen". Ha nem nevezel be a "versenybe" akkor sosem tudod meg hogy lehetsz e nyertes.


Az a 0,1% akiről írsz azokban mind volt ambíció és mertek széllel szemben vizelni. Valamennyien korszakalkotó, forradalmi dolog részesei. És valamennyiükben közös az is hogy szegény családból származtak, nem is jártak ki egyetemeket csak támadt egy nagy ötletük. Lehet hogy álmodozó vagyok 🤔 De hát ilyen álmodozók és vállalkozó szellemiségek jutatták el az emberiséget a pattintott kövektől idáig.

2020. aug. 16. 12:57
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező itt mindenki ilyen, nagyon negatívak mindenben. A legtöbb szerintem depressziós is. Egy befektetést ismernek csak, állam papírt vesznek. Nem érdemes nekik magyarázni.
2020. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Egy ideig izgalmas, utóbb ha nem jól használod a dolgokat végtelenül sivár és unalmas.
2020. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Én azt nem értem miért akarsz elmenni bárhová? Majdnem mindenhol máshol rosszabb.
2020. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Multimillomosnak nem mondanám meg, sőt milliomosnak se, viszont átlag feletti a havi jovedelmem. Azt vettem eszre magamon, hogy ahogy telnek az évek és egyre magasabb polcon vagyok, úgy hal ki bennem egyre inkább a luxus iránti igény. Erre talán egy egyszerű példa, hogy tizenévesen mindig sóvárogtam a draga cipők és táskák iránt, és alig vártam, hogy legyen annyi pénzem, hogy csak úgy zsebből kifizessek 50-60 ezer ft-ot ezekért. Aztán teltek az évek, sokat dolgozok a pénzemért, és azon veszem eszre magam, hogy továbbra sem veszem meg az 50-60 ezres táskát és cipőt mert egyszerűen sajnálom rá a pénzt. Sokkal jobban motivál, hogy a pénzemből hogyan csináljak még több pénzt és eszem ágában sincs elszórni autóra meg különböző fogyasztási cikkekre. Amire szükségem van, azt megveszem és odafigyelek a minőségre, viszont minden termeknél van egy lélektani határ, annál többet nem vagyok hajlandó költeni, akkor se ha egyébként megtehetném.


Nem tudom hogy működik a milliomosok agya, mert ugye nem vagyok az, viszont az biztos, hogy aki megdolgozik a pénzéért, és küzd folyamatosan, az végiggondolja mire van szüksége igazan, a többiek meg hát... sokféleképpen lehet gazdagodni, vállalkozóknál akik gyorsan nagyon durván befutnak, ott mindig számításba kell venni azt is, hogy erkölcsi gátak nem nagyon vannak, és jó erős a gyomruk is.

2020. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!