Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kb 3 éve nyugdíjas tanárna...

Egy kb 3 éve nyugdíjas tanárnak mennyi a nyugdíja?(40 év munkaviszony után,középiskolai tanár)

Figyelt kérdés

2020. aug. 16. 15:21
1 2
 1/11 Dudok Andrásné ***** válasza:
100%
3-4'szerese,mint az én kereskedelemben eltöltött 51 évemért.
2020. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az vajon mennyit jelent konkrétan?🤔
2020. aug. 25. 23:52
 3/11 Dudok Andrásné ***** válasza:
100%
Csak saccoltam,az enyém 75.000.
2020. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ehhez tudni kellene pontosan, hogy 1988. január 01-jétől a nyugdíjazásának időpontjáig mennyi volt évente a nyugdíjjárulék-köteles bruttó bére.

Abból határoznak meg egy átlagkeresetet, és valorizációs szorzókkal jelenértékre hozzák fel. A kapott összeg valahány százaléka lesz a nyugellátás alapja. A százalék mértékét az határozza meg, hogy mennyi a szolgálati ideje. Minél több, annál nagyobb százalékkal számolnak.


No ezek után határozd meg pontosan...

2020. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó,de azt nem tudom.
2020. aug. 26. 20:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor a nyugdíj összegét sem fogod tudni csak akkor, ha magát az érintettet (nyugdíjas) megkérdezed... :)
2020. aug. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak a kötülbelüli összeg érdekelne,nem forintra pontosan. ;)
2020. aug. 28. 10:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak erőlteted... :)


Próbáld értelmezni a leírtakat légy szíves. Nyugdíjjárulék-alapot képező jövedelemfüggő az összeg. Mi honnan tudhatnánk, hogy Ő 40 év alatt mikor milyen összegben részesült, ami alapja volt a nyugdíj összegének kiszámításához, milyen kieső időszakai voltak (táppénz, stb.), ami nem feltétlenül képezi az ellátás alapját????

2020. aug. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#Utolsó:Mondjuk onnan,hogy valahol fenn van a neten kb melyik nyugdíjjárulékot vontak a tanároktól?!Sokminden fenn van,lehet ez is,én nem találtam.

+!!Gondoltam biztos van itt valaki,aki hasonló korú tanár és már nyugdíjas,gondoltam hátha leírja,hiszen anonim az oldal!

(Sértegesd anyucid!)

2020. aug. 29. 09:57
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem sértegetett Téged senki. Helló!


"Mondjuk onnan,hogy valahol fenn van a neten kb melyik nyugdíjjárulékot vontak a tanároktól?!Sokminden fenn van,lehet ez is,én nem találtam."

Ilyen nincs. A nyugdíjjárulék %-os mértékű és "mindenkinek" a bruttó bére után (ami nem egységes) vonják.


"Gondoltam biztos van itt valaki,aki hasonló korú tanár és már nyugdíjas,gondoltam hátha leírja,hiszen anonim az oldal!"


Viszont akkor a gondolataidat írd le, ne mást. A kérdésed nem így tetted fel. Akkor máskor azt írd ki, hogy van-e olyan tanár itt, aki kb. 3 éve ment nyugdíjba 40 év szolgálat után? Megírná, hogy mennyi nyugellátást kap?


... és akkor már lapoztam is volna tovább.


Na csá... :)

2020. aug. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!