Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy pizzafutár...

Mennyit keres egy pizzafutár 2020-ban?

Figyelt kérdés
Megyeszékhelyen érdekelne

2020. aug. 16. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik megyeszékhelyen?
2020. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ahogy az 1.válaszoló írja,mert szerintem sem mindegy hogy Győrben,vagy Nyíregyházán?
2020. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én pizzáztam 2017 Februártól egészen 2019 Májusáig. Tehát bő 2 évig. Én B-A-Z és Heves megyében. Illetve a kettő között, mert pont a két megye határánál lakom, Miskolctól nem messze. 2019-ben, nagyjából egy évvel ez előtt megkerestem a 300-at jattal együtt, de mindezt úgy, hogy havi 24, néha 25 napot is oda voltam egy hónapban. Tehát 6 nap egy héten. Ráadásul egy egész jól menő gyorsétterem/pizzéria volt (illetve most is az), ahol a kiszállításból volt és van most is a pénz. Azt is hozzá kell tenni, hogy kezdetben a COVID év elején betett a vendéglátósoknak is. Én régi kollégáktól hallottam, hogy a fizetés majdnem a felére csökkent, de természetesen ugyan úgy és ugyan annyit dolgoztak/dolgoznak, mint az előtt. Annyi, hogy 1 órával hamarabb zárnak. Hát, örülök hogy nem maradtam ott, de egyébként magát ezt a "pop szakmát" szerettem, elvégre szeretek vezetni is.


Havi 24 nappal tisztán megkerestem a 210-et, a maradék a borravaló volt. De se bejárás, se telefon költségtérítés nincsen, mint ahogy a legtöbb helyen sem. Előny volt viszont, hogy céges autókkal és robogókkal kellett szállítani a kaját a címekre. Hiányzik az életérzés, ez az életmód, de oda mondjuk a főnökség miatt vissza már nem mennék. :D


Szerintem ez a plafon, amit meg lehet keresni például itt Borsodban. De Hevesen biztos. Ráadásul 9 településre szállítottunk, Hétfőtől-Csütörtökig voltunk 4-en, P-Sz-V pedig 5-en futárok. Miskolcon is elég jól lehet keresni, hallottam már pár embertől én is. De arról személyes tapasztalatból nem tudok nyilatkozni.


Illetve sokat dobna még a dolgon kedves kérdező, hogy TE melyik megyéről, esetleg településről beszélsz. Mire van jogosítványod? B vagy csak AM kategória? Saját járművel kell-e dolgozni a kiszemelt étteremnél stb.? Azért ezeket jó lenne tudni.


Feltételezem, hogy szeretsz vezetni, és akarsz is. Ha B-s jogsid van, akkor én inkább valami sofőrösdit keresnék. Akár Uber vagy valami telekocsis (Oszkár) melót. Azokkal is jól lehet keresni, viszont ott tény és való, hogy sokat mész és menni is kell.


Ha pedig maradsz a pizzázásnál, akkor hallottam már másoktól, hogy van ez a NetPincér, de inkább ez a Wolf-os dolog. Azokkal is jól lehet keresni, írták már többen ezt is tapasztalatból itt a fórumon.

2020. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szeged és B-s jogosítványom van. Infót szeretnék gyűjteni mindenképpen. Imádok vezetni és a pizzakiszállításban az tetszik legjobban, hogy nagyon igazodik az időbeosztásomhoz. A legtöbb helyen 11-órától van kiszállítás este 10 óráig. Volt négy évem, amikor 5-kor kellett felkelnem és sikeresen megutáltam a rendszeres koránkellést. A telekocsi nem vonz így a covid idején. Maszkban kéne a kocsiba ülnöm stb. Meg sokáig rohangáltam Szeged és Bécs között és az azért fárasztó volt. A pizzánál meg elég, ha akkor feldobom a maszkot, amikor kiszállok az autóból.

A Family Froston gondolkodom még, mert elég kényelmesnek és változatosnak tűnik.

2020. aug. 16. 23:07
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Tesóm 876ezer bruttót visz haza + céges kocsi + mobil
2020. aug. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Még a 300 ezer az hihető is volt de ez utolsó? Amúgy lehet én is ez leszek, most csinálom a jogsit, felvesznek kezdő jogsival vagy várni kell két évet??
2020. aug. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia utolsó (6), első vagyok! :)


"a 300 ezer az hihető is volt"


Annyi volt. :)


Igen, alapesetben fel, hiszen anno nekem is friss jogsi volt úgymond, bár már akkor 8-9 hónapja megvolt, mikor én mentem pizzázni, azaz felvettek.


Tehát magyarul nem 30 óra vezetés volt a seggemben azért, hanem kb 20.000km már megvolt simán. Illetve nekem egy éve már hivatásos a B-s jogsim, meg azért meg van már bő 4 éve. Igaz, nekem már most 350-400K km között van a seggemben összesen. :D Sokat mentem, illetve sokat megyek most is, minden felé.


Sok helyen viszont még egy céges régi swiftre is sajnálják felrakni az embert, azaz a friss jogsisokat, ami viszont teljesen érthető a tulaj részéről, hiszen a kocsi az a munkaeszköze, kollégája egy pizzafutárnak. Sokan félnek tőle, főleg egy nagyobb városban, hogy esetleg összetörik.


Ilyen indokokat viszont már hallottam, pontosabban olvastam másoktól, hogy az abszolút friss jogsisokat nem feltétlenül veszik fel, pont ezért. Még robogóra sem, hiszen nem jó hírnév egy pizzériának az, hogy az egyik alkalmazottja balesetet szenved/okoz vagy össze töri a gépjárművet.


Erre azért készülni kell.


Szeged? Ha jól tudom akkor ott a Pizza Forte. Sokan dicsérik.

2020. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*3-as
2020. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#5 os tesoja biztos a Marsra viszi ki a kajat
2020. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!