Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahhoz hogy hivatalosan fotózha...

Ahhoz hogy hivatalosan fotózhassak, pénzért, mindenképp el kell végezzek egy fotográfus okj-t?

Figyelt kérdés

Számlaképesnek kellene lenni.


Azt gondolom, hogy ügyesen fotózom, már elég régóta gyakorlom, sokszor fotóztam portrét, amikor családtagokat, barátokat fotóztam. Sajnálnám egyszerűen kiadni az okj-re a pénzt. Már nagyon sokat tanultam és olvasgattam a fotózásról.


Úgy érzem, hogy 300 ezret, amennyibe az okj kerül tudnék mást venni, ami még a fotózáshoz jó lenne.


Ki lehet ezt valahogy kerülni? Hogy mégis hivatalosan csináljam. Köszönöm a segítséget előre is!



2020. aug. 23. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan igen. Feketén nyilván azt csinálhatnál, amit akarsz. De számlát nem tudsz adni, mert ez végzettséghez kötött, úgy tudom.
2020. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvass!


[link]

2020. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha egyéni vállalkozóként akarod csinálni, kérhetnek hozzá papírt, amúgy nem, feketén pláne nem.
2020. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egyeztess egy könyvelővel!


ahhoz, hogy fotózási tevékenységet számlázz, fel kell venned a fotózási tevékenységet. ehhez kell az OKJ.


az OKJ végzettséggel nem kell feltétlenül neked rendelkezned, elég, ha valki másnak van ilyen a vállalkozásban.


ha nem fotózást számlázol, akkor nincs szükséged a tevékenységi körre és az OKJ-ra sem - viszont elég furcsa hogyha fotózást hirdetsz, de nem azt számlázol.


mindenképp beszélj könyvelővel!

2020. aug. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet kikerülni, de "lakossági" fotózást iszonyúan sokan csinálnak feketén, az "ifjú pár" ritkán kér számlát. Ugyanakkor ha cégeknek dolgoznál, mint én, akkor ott kell a számla, hiszen csak ezzel tudják költségként a könyvelésbe tenni.
2020. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezd a máltai lányokat
2020. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Kérdezd a máltai lányokat" gondolom viccnek írtad be, de nyilván a csaj sima alkalmazottként van a cégben, így azzal nem kellett foglalkoznia, de nem lepne meg ha ott nem lenne ilyen rendszer eleve.
2020. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!