Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún miért visszatets...

Állásinterjún miért visszatetsző ha nem ahhoz szabom a béralkut mi a munka maga, hanem ahhoz mennyiből lehet megélni egy nagyvárosban minimálisan?

Figyelt kérdés

Vagyis ha nem azzal indoklom a béralkun az általam megjelölt összeget hogy milyen végzettségem van meg X év tapasztalatom, hanem azzal hogy Bp-en élek egy drága nagyvárosban, az élelmiszerárak, az ingatlanárak stb az egekbne minden drágul, drága az élet és kell egy X összeg a minimális létfenntartáshoz is. Vagyis nem azért kérek X ft--ot mert akkora ász vagyok, hanem azért mert ennyiből tudok megélni.

A boltban se azt kérdezik mit dolgozom és nem ahhoz szabják a krumpli árát, hanem egy ára a van a krumplinak a 8 elemis és az akadémiai nagydoktor számára is.


De ez állásinterjún miért annyira visszatetsző megütközést keltő? Hogy én kimondom, hogy nem a cég két szép szeméért jövök ide dolgozni, hanem azért mert ebből fogok megélni amit itt kapok és ehhez bizony kell egy X összeg alsó hangon is.

Lévén nem a kukából akarok étkezni pl.

Meg a bérlet meg a villanyszámla meg a net-egyik se épp egy luxus dolog.


2020. aug. 27. 10:58
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ja és pont az IT az ami végképp egy röhej. Pont az. Végül is ha belegondolunk ki az a hülye aki OKJ-s IT-st vesz fel, mikor az egyetemek öntik ki az IT-s diplomásokat??
2020. aug. 27. 15:09
 22/29 anonim ***** válasza:

"le merem írni de MINEK? Hogy a hozzád hasonló szarf***ú senkik oktassanak hogy "nem azt köllöttt vóóóóóna öcsém" na ezért nem írom le."


Ugyan nem nekem címezted, de ha nem íród le, akkor valószínűleg akkor tényleg nem köllött vóóóóóna öcsém. :D :D

2020. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
62%

Igazad van, egy két cégnél odab...ák a minimálbért, aztán elvárják hogy legyen kedved bemenni dolgozni.

A cégkápók bele sem gondolnak hogy nem ártana emelni azon a szaros béren, mert igencsak nagyban függ tőle a munkakedv.

Én fültanúja voltam egy ilyen interjúnak, ahol a csávó felvázolta nagyjából hogy mi a helyzet. Néztem én is nagyot, de felvették. Miért? Mert kiállt magáért, és ugyanakkor nem volt pofátlan sem. A többiek vagy elszállt bérigényeket mondtak körítés nélkül, vagy benyelték alázatosan a hallottakat, mert kell a munka. Egyik sem jobb. Ennek ellenére nekem is meglepetés volt hogy felvették a fiút. Lehet hogy csak megnyerte a szmpátiát hogy őszinte volt? Vagy egyedi eset? Nem tudom. Én asszisztensként a háttérben irodáztam.

2020. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
75%

Az ok egyszerű: az interjún arra kíváncsiak, hogyan tudod "eladni" magad. Ez bújtatottan ugyanaz a kérdés, mint a "mondj magadról 5 jó tulajdonságot". Ha meg tudod őket győzni, hogy te többet érsz mint X forint, akkor valószínűleg majd az ügyfeleket is meg tudod győzni arról, hogy a cég terméke sokat és és tessék érte sokat fizetni.

Az, hogy "azért kérek ennyit, mert drága az élet" egy meglehetősen primitív és ötlettelen érv, ami önmagában kevésbé kreatív, egyszerű gondolkodású emberre vall. Ezér kelt megütközést. Ez olyan kb., mintha arra a kérdésre, hogy "miért szeretne nálunk dolgozni" azt válaszolnád, hogy "pénzért b+". Ez lenne az őszinte válasz, de nem ezt szeretnék hallani. :-)

Az interjún te egy termék vagy. Add hát el magad!

2020. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

""miért szeretne nálunk dolgozni" azt válaszolnád, hogy "pénzért b+""


Hát és így is van!!! Miért tán nem?

Utálom a lóf***os sallangokat a mocskos hazugságokat!

Miért akarok itt dolgozni? Hát akar a franc bárhol is dolgozni de kell a pénz hogy ne halljak éhen! Miért nem így hangzana az őszinte válasz?

És akkor még pofázza a Biblia hogy ne hazudj.... ja. Ne hazudj és majd nem is áll veled senki szóba!

2020. aug. 27. 16:42
 26/29 anonim ***** válasza:
68%

Szóval valami kamu, semmitérő sz/rt csináltál, ha továbbra sem mered leírni.

(Vagy inkább semmit, ismerve téged)

2020. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

"Miért akarok itt dolgozni? Hát akar a franc bárhol is dolgozni de kell a pénz hogy ne halljak éhen!"


Na látod, ez az a mentalitás, amivel sehol nem leszel népszerű. Ezzel a hozzáállással felvesznek egy gyárba a szalag mellé droidnak, de kreatív vagy felelősséggel járó állást soha nem fogsz találni.

Ki a franc akar bárhol is dolgoozni? Aki szereti magát kihívások elé állítani és aki szeret problémákat megoldani.

Egyáltalán nem hazugság azt állítani, hogy a pénzen kívül az intelektuális kihívás is számít.

2020. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

"az intelektuális kihívás is számít."


Ha olyan a hely ahol ez egyáltalán értelmezhető. Mert hiába megyek én "szellemi" irodai munkába, ha ott gépies protokoll szerinti feladatok vannak (e-ügyintézés) oda nulla kreativitás kell, sőt jobb is ha nincs.

2020. aug. 28. 09:17
 29/29 anonim ***** válasza:
52%
#28: És miért oda mész? Mert az artista OKJ másra nem jó?
2020. aug. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!