Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El veszithetem igy a jövedelmem?

El veszithetem igy a jövedelmem?

Figyelt kérdés

Szerbiába sulizok magántanulóként jarok vizsgázni is (közép suli)

Itt élék magyaroszagon egy par hónapja

Mivel elhunytak a szüleim és mivel sulizok kapom a csaladi nyugdíjat amig sulizok

Ha itt vállalok munkat Magyarországon kockáztatom hogy megvonjak tolem a nyugdíjat? Ha pl elkezdek dolgozni es bejelentenek munkahelyre van e (Szerbianak)mint országnak belátása hogy külföldön van állasom? Kellene allas itt a taj kártya végett is


2020. szept. 3. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Családi nyugdíj...???? Nem árvaellátás?
2020. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Igen, elveszítheted. Fejezd be inkább előbb az iskolát !
2020. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%

Magyar állampolgárnak csak bejelentett magyarországi lakcím kell a TAJ-hoz, hogy olyan szerepeljen a lakcímkártyán. Akkor jár a TAJ, igaz, onnantól kötelességed is lesz fizetni azt a havi 7ezer akárhány forintot, akár van jövedelmed akár nincs, és be is hajtja az adóhatóság ha nem fizeted, vagy a munkahely nem fizeti helyetted.


Nem magyar állampolgároknak nem ilyen egyszerű a TAJ tudomásom szerint, azoknak a lakcímen kívül egy megállapodást kell kötniük az egészségbiztosítóval, hogy vagy egy évig a magyar minimálbér összegét fizetik, és akkor lesznek jogosultak ellátásra. Ez nem kis pénz havonta, vagy 100ezer forint, amit csak a gazdag olajsejkek itt tanuló gyerekei szoktak igénybe venni.


Ha TAJ-t akarsz, neked egyszerűbb magyar állampolgárrá válni, csak be kell adni az egyszerűsített honosítás iránti kérelmet valamelyik Kormányablakban.

A feltételek megvannak hozzá: magyarul beszélsz, és nyilván a történelmi Magyarország területén éltek a felmenőid. Ennyi kell hozzá, ja, meg hogy ne legyél büntetett előéletű. Akkor csak a papírokat kell kitölteni és kérvényezni.


MIUTÁN megvan a magyar állampolgárság, azután intézd a TAJ kártyát.

2020. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En Kaptam arvasagit, nekem is dolgoznom kellett suli mellett és úgy oldottam meg hogy csak két orakra jelentettek be, ha rendesen bejelentenek elveszik az árvasagit ami amúgy addig jár ameddig nappali tagozaton tanulsz.
2020. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!