Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaviszonyt...

Határozott idejű munkaviszonyt mikor mondhat fel a munkavállaló? Az a része érdekel, ha esetleg én nem bírom a munkát, vagy "kicsinálnak " a kollegák, akkor én felmondhatom?

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miben állapodtatok meg? Mi álla szerződésedben?
2020. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
még semmi. még nem vállaltam el a munkát. Nem tudom, hogy érdemes-e elvállani ilyet, mert nem tudom milyen hátrányokkal jár? Az nem gond, hogy 2 év múlva megszűnne, amikor lejár, de ha közben én nem bírom ,akkor milyen hátrány érhet engem.
2020. szept. 17. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Határozott idejű munkaszerződést a munkavállaló csak nagyon szigorú feltételekkel szüntetheti meg, igazából csak olyan ok lehet, ami a további munkavégzést aránytalanul megnehezítené neki. Ilyen formaban ez egy nagyon komoly korlát a határozatlan idejű munkaviszony felmondáshoz képest, mert ott indokolni sem kell. Határozott idejű szerződést emiatt munkavállalónak nem szabad évekre megkötnie. Azt javaslom, hogy két részletben kössetek szerződést, első körben 1 évet írj alá, majd az 1 év leteltével újra 1 évet. Erre az Mt lehetőséget ad és te is jobban le vagy védve.
2020. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen és ha 2 hónap múlva azt mondja, hogy nem bírja a munkát akkor mi van? Aláírt egy szerződést a 10 hónapba meg menjen majd tönkre?
2020. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es ez van az Mtben, utána lehet nézni. Ha 2 hónap után nem bírja, akkor max megegyezhet a munkáltatóval, de ha be akarnak neki tartani, akkor nincs sok eszköz a kezében.


Ezért kell végiggondolni, hogy milyen munkahelyről beszélünk, milyen munkakörről és milyen indok áll a határozott idő hátterében. Többnyire nincs olyan szituáció, ahol ne lehetne megegyezni, de attól még számolni kell a kockázattal, mert törvény szerint súlyosan hátrányos a munkavállalónak.

2020. szept. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
Ezt a baromsagot. Hatarozott ideju szerzodesbil pont ugy ki lehet lepni mint a hatarozatlanbol. Odamesz h felmondasz oszt csá. Talalnak a helyedre 10 masikat 2 napin belul.
2020. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejű munkaviszonynál is van próbaidő, szóval ha nem tetszik akkor simán felmondhatsz indoklás nélkül is, viszont ettől függetlenül nagyon meggondolnám, hogy belevágjak-e. Én kormányhivatalba dolgozok és mindig határozott idejű kinevezésem volt, de soha többet, a jelenlegi kinevezésem 1,5 éves, de már számolom a napokat, hogy december vége legyen és mehessek innen.


A 6-osnak, bizonyos munkakörbe lehet, de pl hivatalokba nem úgy megy hogy csak szólok, hogy csá és lelépek, mert nem tudnak csak úgy leakasztani mást, szóval ott ha ilyennel bepróbálkozol számíthatsz rá, hogy követelni fogják a szerződésből hátralevő max 3 havi rendelkezésre állási díjat, ami lényegében 3 havi fizu.

2020. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kösd ki próbaidőt a szerződésben, azalatt felmondhatsz, ha nem bírod a munkát.
2020. szept. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!