Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen módon szüntetheti meg...

Milyen módon szüntetheti meg egy munkavállaló a munkaviszonyát, azonnali hatállyal?

Figyelt kérdés
Kaptam egy nagyon jó állás ajánlatot, viszont a jelenlegi munkaszerződésemben 60 nap felmondási idő van. A cég amelyikhez mennék 15 napig tudja tartani a pozíciót üresen. Mit tehetek, hogy a jelenlegi munkaviszonyom megszűnjön? Van valami kiskapu, amit ki lehet játszani ilyen helyzetben?

2018. júl. 16. 19:15
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
Közös megegyezésbe gyakorlatilag bármit bele lehet írni. Igaz ebben a jelenlegi munkáltatónak is partnernek kell lennie.
2018. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nincs kiskapu. De nem is értem ezt a hozzáállást. Gondolom ha a jelenlegi munkahelyed mondana fel neked, akkor ragaszkodnál a 60 napos felmondási időhöz, mivel az neked jár. Ez most a munkáltatónak jár, és rögtön kiskapukat keresel. Ráadásul felvetődik a kérdés, hogy az a hely, amitől ajánlatot kaptál, miért nem gondolt arra, hogy jelenleg te dolgozol, és felmondási időd van
2018. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Közös megegyezéssel megoldható. De mint ahogy a nevében is benne van ehhez a munkáltatódnak is hozzá kell járulnia. Próbáld meg.
2018. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Látom, te is arra az asztalra akarsz kulázni, amelyikről eddig ettél!
2018. júl. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 mérnöki diplomával, 2 nyelvvizsgával, 7 OKJ-s bizonyítvánnyal keresek most minimálbért+8k kafateriát egy multinál, 12 órás munkarendben 24/7 es készenléti idővel és napi 3 óra utazással. Úgy, hogy emellett a munkáltató egy csomó kötelezettségét megszegi, mindezt nagyon durván és gusztustalanul (de valamiért az nem indulnak ellene eljárások, vagy ha indul nincs végeredménye, ill. következménye... )... és mindemellett folyamatosan csak ígérget... mértékfeletten türelmes és lojális ember vagyok, de mindennek van egy határa. Ha tudom, hogy törvényt sértett és ezzel személyiségi jogaimat megsértette, és eljárás van ellene ezzel kapcsolatban, erre hivatkozva beadhatom a rendkívüli felmondásomat?
2018. júl. 17. 15:51
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Akkor miért nem jelentetted a kis stiklijeit eddig? Akkor kapod meg az azonnalit, ha ő beleegyezik. Mondd el, hogy kaptál egy nagyon jó ajánlatot, egyébként multik nem szoktak ezen annyira fennakadni, csak ha nincs a helyedre senki.
2018. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Folyamatosan jelentgetve van! De megoldódott a problémám kösz a segítséget. Elértem, hogy ő szüntesse meg a munkaviszonyt :D
2018. júl. 18. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!