Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeintetek melyik jobb? Sima...

Szeintetek melyik jobb? Sima alkalamzott vs közalkalmazott. Mi értelme a bértáblának? Mit gondoltok eről a koncepcióról?

Figyelt kérdés

1) Szerintetek a közalkalmazotti lét jobb vagy a versenyszféra? Nekem könyvtáros végzettségem van de én inkább a versenyszférában akarok elhelyezkedni mert a közalkalmazotti fizetések nemhogy nem versenyképesek de még a mindennapi megélhetéshez sem elegendők.

2) A bértábla meg szerintem az egy f@szság. Mi az hogy 3 évente 1000 forintot nő a fizetés. Oké,hogy 20 év után meglökheti, de az a pénz 20 után elértéktelenedik. Legakábbis úgy tudom,hogy a ledolgozott évek után 3 évente növekszik a fizetés.

3) Az is aggályos a bértáblával kapcsolatban, hogy nem lehet jutalmazni. Pl. Ha valaki többet érdemel vagy többet dolgozik az is csak ugyanazt kaphatja mint aki nem csinál semmit. Alkalmazottnál meg lehet jutalmazni azzal,hogy ha többet tudsz meg többet dolgozol több pénzt is kaphatsz.

4) Szerintetek a sima alkalmazotti lét jobb vagy a közalkalmazotti?

5) Meg a szabadsgáok szimpatikusabbak mert közalkalmazottnál ha jól tudom a ledolgozott évek alpján számolják, alkalmazottként pedig az életkorommal párhuzamosan növekszik.



2020. szept. 18. 14:52
A kérdező szavazást indított:
Közalkalmazott
Sima alkalmazott
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Könyvtárosként sokat nem kell ezen gondolkoznod, másfél hónapig lesznek még közalkalmazottak a könyvtárosok. :D

Én is ebben a cipőben járok, bár én egy múzeumban dolgozok. Nem örülünk, hogy sima alkalmazottak leszünk.

Amiket írsz azokban van némi tévedés...

- több pénzt adhat jelenleg is a munkáltató, mint amennyi a bértábla alapján járna... az csak kötelező minimum. Én is azon felül még kapok pénzt, pl. a nyelvi pótlékom is azon felül jön, illetve dolgozok egy projekten is, a projektpénzből kapok fizetéskiegészítést. Más kollégáim is kapnak plusz pénzt a plusz munkáért.

- a szabadságok alapesetben ugyanazok, nekem pl. most közalkalmazottként pont ugyanannyi nap jár, mintha sima alkalmazott lennék... a főnökömnek viszont most majd nagyon lecsökken a szabadnapjai száma, közalkalmazottként több mindenért jár plusz szabadnap (pl. vezetői posztért, stb)

Emellett az utazási kedvezmény, kedvezményes hitel, olcsóbb biztosítás stb. dolgoktól is elesünk most majd.

Cserébe könnyebben kirúghatnak, és nem lesz kötelező minimum fizetés az adott pozícióhoz, hanem simán adhatsz minimálbért is....

Én határozottan arra szavazok, hogy közalkalmazottnak lenni jobb (lenne).

2020. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En is konyvtarban dolgozom assszisztenskent. Nalunk nem kozalkalmazottkent foglalkoztatnak, mert egy céghez tartozik a könyvtár. En nagyon kevés fizut kapok igy is, viszont a konyvtarvezetonek nagyon jo igy, tobb a fozuja jóval, mintha kozalkalmazott lenne. A szabadságot nem tudom pontosan, de mintha emlitettek volna, hogy az is jobb.
2020. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Köszönöm szépen! Valóban hiányosok az ismereteim mert egyik múzeumi teremeőr barátom mondta ezeket el nekem, sokat nem tudok róla. Arról is hallottam hogy ha ki is rúgnak két hónap a felmondási idő.
2020. szept. 18. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is jóval többet kaptam mint a táblában írt. Kb a dupláját. Munkáltatói bérkiegészítés címen vagy jutalom formájában annyit adnak, amennyit akarnak. Bértabla alapján bérminumum járt volna nekem, mégis 250e nettót kaptam. Szabi ugyanannyi, mint magáncégeknél. Én a légkör miatt váltottam, meg fizu miatt is, keveseltem, most magánszektorban a dupláját keresem.
2020. szept. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Könyvtárosként nettó 250? :O Mit csinálhat egy volt könyvtáros, akinek ezirányú tapasztalata van, magánszektorban nettó 500 ezerért?
2020. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem könyvtáros voltam..
2020. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja, akkor félreértettem, bocsi!
2020. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!