Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az orvosok tényleg szegények?

Az orvosok tényleg szegények?

Figyelt kérdés

Én már nagyon rég óta orvos szeretnék lenni, és most állok pályaválasztás előtt. Nem ez az elsődleges szempont, de azért a fizetés is fontos. Én az emberek miatt szeretnék orvos lenni de most olvastam hogy nagyon szegények az orvosok, s nincs sok fizetésük és a gyerek vállalás vagy efféle "plusz" dolgok nem férnek be a pénz miatt. Én ezt eddig nem így tudtam, de nem vagyok bennfentes szóval szívesen várom a tapasztalatokat :)


(sebész szeretnék lenni)


L



2020. szept. 18. 18:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Menj plasztikai sebésznek, és szarrá keresed majd magad.
2020. szept. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Attol fugg milyen orvos es hol.

Vannak pl. akik maganpraxisban milliokat keresnek, vagy allami szferaban jon be nekik halapenzbol a fizetesuk sokszorosa.

2020. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
A németországi, angol fizetésekhez képest lehet hogy szegények. De persze számít, hogy valaki kórházban rezidens, vagy magánpraxisa van nőgyógyászként. A rezidens tényleg majdnem szegény, a nőgyógyász meg inkább gazdag, ha elég "betege" van.
2020. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát kórházban dolgoznék, és nem áll távol tőlem hogy kölfödre menjek , de jelenleg a magyar helyzet érdekel. Általános sebészet, gyermek sebészet, és traumatológia érdekel. Ha valaki tudna írni egy konkrét összeget pl br.400.000 ft - 500.000 kb azt nagyon megköszönném :) "a rezidens tényleg majdnem szegény" kitudnád fejteni légyszi?


Köszönöm a válaszokat jöhetnek még :)

2020. szept. 18. 19:08
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Egy jó orvos sosem szegény :)
2020. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

A rezidensi nettóm 185 735 Ft. Ezt tudtam kiegészíteni hétvégékkel, túlórával 249 000 Ft-ra múlt hónapban, plusz én hiányszakmás ösztöndíjat is kapok, ami 150 000 Ft. A nem hiányszakmásoknak 100 000 Ft jár.

Tehát sok ügyelettel, túlórával és az ösztöndíjjal együtt elérhetsz 300 000-400 000 közti nettót, hogy ez sok vagy kevés, magad döntsd el.

Az a rezidens, aki nem vállal ügyeleteket, túlórákat, és nem kap ösztöndíjat, ill. nem igényel, az 200 000 nettó alatt van.

2020. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
#6: ez nagyon szomorú
2020. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Minden ismerősöm, aki orvosira ment elég pénzes. Mondják is, hogy amúgy nem olcsó szak, mert a szakkönyvek iszonyat drágák. Ez egy olyan szakma, hogy főleg az első 10 évedben nem jó a fizetés, ahogy előttem is írták 400ért már túl kell hajtani magad. Viszont ha van már tapasztalatod, megvannak az éveid ez szépen megy felfelé, illetve lehet a magánszektor felé mozdulni, ott pedig már tényleg jó pénzek vannak. Addig meg támogat a család valamilyen szinten. Nem hiába mondják, hogy az orvos lét az hivatás. Ha programozóknak tanulnál hamar elérnéd a 400 ezres nettót és a beléd se hajtják ki, mint egy kezdő dokinak. De mindenki nem lehet programozó....
2020. szept. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%
Mindenki nem is akar programozó lenni. Mert a beled azt nem hajtják ki, de stresszes munka, mint az állat a határidők miatt. Ez egész napos kockulásról és a 0 életről már nem is beszélve.
2020. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
21%

6-os! Azért ne tulozzunk már! Ne sajnaltasd magad! Az én férjem beteg kísérő, iskolával, mivel letette! Havi szinten hazahoz 250-300.ezer Ft-ot! Tuloraval amit 3!!!! Havonta fizetnek ki, úgy kap 380-400kozott!!! Nehogy már a férjem, aki jóval a rezidens alatt dolgozik a lépcsőn, az többet keressen!... Ne viccelj már! Amúgy én is szintén egészségügyi dolgozó vagyok, az én fizetésem csak 130.ezer, 2 muszakra és nektek rezidens és majd mikor orvosok lesztek, nektek a kezetek alá dolgozom, ami az én munkám. Nelkulunk semmit sem tudnátok csinálni 😆😁😉 talán sejted mi a munkám? .... Úgyhogy én biztosra tudom mennyit keresel!


Egyébként volt olyan lakotarsunk a noverszallon, aki rezidens volt, és elmondta, mutatta a berpapirjat mennyit keres. Emellett volt szintén másik lakótárs, aki pedig anestes volt. Oveket is tudom.


Kérdező! Az orvosok csak a kórházi mutetekbol, ami alapból a munkája, arra havi szinten kap 1 milliót (átlagban mind). Bár ez tényleg fugg attól milyen területre van specializálódva. Nálunk van aki 3 milliót visz haza havi szinten. + emellett mindegyik magán praktizalasb9l + milliót visz haza mellé. Emellett még amit a borítékban kapnak. Úgyhogy átlagosan havi szinten kb lehet olyan 4-5 vagy több millió Ft. Külföldön ennek minimum a 3 szorosát nézd.

2020. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!