Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az orvosok tényleg szegények?

Az orvosok tényleg szegények?

Figyelt kérdés

Én már nagyon rég óta orvos szeretnék lenni, és most állok pályaválasztás előtt. Nem ez az elsődleges szempont, de azért a fizetés is fontos. Én az emberek miatt szeretnék orvos lenni de most olvastam hogy nagyon szegények az orvosok, s nincs sok fizetésük és a gyerek vállalás vagy efféle "plusz" dolgok nem férnek be a pénz miatt. Én ezt eddig nem így tudtam, de nem vagyok bennfentes szóval szívesen várom a tapasztalatokat :)


(sebész szeretnék lenni)


L



2020. szept. 18. 18:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

#10: nem tudom mire fel ez az arrogancia, meg kioktatás, de egy rezidens valóban annyit keres, amennyit a 6-os írt. Végzős vagyok, jártam már pár helyen interjún, csak tudom, hogy mik a jelenlegi számok, miket tudtak felajánlani az igazgatók. Hát kb ezeket, egyes helyeken esetleg lakhatási tamogatás vagy plusz ösztöndíj, de ennyi.

Megjegyzem:

1: már a rezidens is orvos, csak nyilván kezdő

2: a sebész vagy nőgyógyász tud hazavinni szép summákat, a többi szakmára azért ez nem jellemző

3: egyre több fiatal utasítja el a hálapénzt a sebészek, nőgyógyászok között is nagyon helyesen, szóval van aki azzal a plusz összeggel sem tud számolni

4: még tapasztalt sebész szakorvos esetén is túlzás az a 4-5 millió forint. Esetleg ha magánrendel. Csak ugye az lenne a cél hogy az orvos az állami szférában dolgozzon, mert sokan nem tudják megfizetni a magánt

2020. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
20%
Utolsó. Felétek lehet olyan kicsi, de nálunk más az összeg
2020. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Bértábla szerint márpedig ennyi. Hogy némelyik kórház mennyit csap hozzá és hogy cserébe mennyi oktatásban részesülsz, az más kérdés.
2020. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
#10 igen szűk látókörű vagy 👏🏻
2020. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

A 10-s a tipikus troll.


Itton egy kezdő rezidens alap nettó bére ~187k.


A 6-os válaszában kb. minden benne van, az valid.


A gyerekvállalás pedig egyén függő, de aki nem vállal, az nem hiszem hogy a pénz miatt nem. Az idő es a karrier inkább visszatartó tényező.

2020. szept. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező, a tízes hazudik, mint a vízfolyás.


A hatos korrektül leírta a számokat.

De nem maga a szám a lényeg. Én aneszt rezidensként kezdtem. Kaptam nettó 190 alap fizut, 150 hiányszakmás ösztöndíjat, 100 körüli kórházi bérkiegészítést és még ügyeltem is kötelezően négyet-ötöt. Nettó 500 körül volt a fizum. Rohadtul kevés volt!!! Ugyanis nem mindegy, hogy mennyit dolgozol ténylegesen mekkora felelősséggel, mekkora stressz mellett. És nullszaldós rezidensként nem olyan nagy élvezet koponyatraumást altatni például hajnali kettőkor úgy, hogy reggel nyolc óta nem volt időd enni... A sebészet sem igazán fenékig tejfel.

Mielőtt felhagytam volna az aneszttel beszélgettem az egyik sebész kollégával, én nem nagyon bírom a sebészeket, de őt nagyon szerettem. Ő mondta, hogy már csak pár hónapja van a nyugdíjig és nagyon-nagyon várja, mert együtt lehet majd az unokáival. Ugyanis a gyerekei gyakorlatilag úgy nőttek fel, hogy alig látták őt, mert mindig dolgozott. Neki nem érte meg a sebészi szakma, pedig szerintem tízezreket mentett meg, vagy legalább tette jobbá az életét. Nekem mg az aneszt nem érte meg.


Ami a szakorvosi béreket illeti az nagyon változó. A tízes már azért is egy orbitális seggfej, mert a hálapénzre alapoz, pont a hálapénz tiltása lenne a célunk, amíg van hálapénz nincs normális orvosi fizetés.

Az, hogy az átlag magyar szakorvos szegény lenne erős túlzás, viszont az tény, hogy az átlag magyar szakorvos a munka jellegéhez képest és a beleölt energiához képest nagyon alulfizetett.Itthon a reális szakorvosi bér bőven millió felett kellene, hogy mozogjon. Én egyébként vállalkozó orvosként nettó 750 körül keresek, ügyelettel ez lehetne bőven millió felett. És még így sem éri meg. Ha vissza mehetnék az időben biztosan nem orvos lennék, de ez én vagyok. Az orvosi szakma nagyon nagy lemondásokkal és áldozatokkal jár, és nem sok hála jár érte.

2020. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Girlll3 ***** válasza:
11%
16-os minek mentél orvosnak?
2020. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

#17 senki nem így képzeli el a munkát, amikor gimiben kitalálja, hogy orvos lesz, de még akkor sem, amikor megveszi az első fonendoszkópját...

(nem #16 vagyok)

2020. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%
Orvosok között azért több az elhivatott, mint a legtöbb területen, főleg fiatalon. Általában ezért lesznek orvosok, de valahogy sejthető is, hogy nem a könnyű meggazdagodás reményében.
2020. okt. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%
17-es,egyrészt mert iszonyatosan érdekelt az emberi test működése, másrészt, mert segíteni szerettem volna az embereken. Nos az emberi testet megismertem (amennyre engem érdekelt), a segíteni akarás meg erősen tompult, mivel az emberek rabszolgának néznek minket.
2020. okt. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!