Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még esélyem BIG4 cégnél...

Van még esélyem BIG4 cégnél dolgozni úgy, hogy nem ott kezdek egyetem után?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék valamelyik BIG4-nál ügyvéd vagy adótanácsadó lenni. A 4-ből az egyiknél csak interjúig jutottam, kettőnek nincsen üres poziciója, a másik meg olyan némettudást vár el, ami nekem nincs.

Ha egy kisebb, nem olyan neves helyen helyezkedek el először, utána van esélyem átmenni? Vagy ilyenkor már eldől az egész és nincs feljebbjutási lehetőség szakvizsga után sem?

Nyilván szeretnék még egy diplomát és rendesen megtanulni németül, de ha ott van az önéletrajzben, hogy egy nem top helyen dolgoztam, akkor az automatikusan megy a kukába, pl egy senior hirdetésnél?



2020. szept. 21. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted csak pályakezdőket, első munkahelyeseket vesznek fel?
2020. szept. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos többségében igen :). A meghirdetett pozíciók 80%+ az entry level. Házon belül kell felküzdeni magad. Szóval ha ez a célod, érdemes még próbálkozni. Közben ha még abban a korban vagy, egy folyamatban lévő Számvitel MSc-vel jelentősen tudod javítani az esélyed.
2020. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pénzügy Msc-t szerettem volna, de kizárt, hogy joggal felvennének.
2020. okt. 7. 10:13
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Simán van. Engem is felvettek már seniorként a E&Y-hez, ráadásul nem is Magyarországon, hanem külföldön, tök jó volt a CV-m, tele specifikus iparági tapasztalattal, ami pont kellett nekik.


Mondjuk gyorsan ott is hagytam őket, mert szerintem elég retek hely.

2020. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem túlórázni kis helyeken is ugyanannyit kell, mint pl az EY-nál. Mennyi idő után hagytad ott?
2020. okt. 7. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Két év. Igazából már egy év után le akartam lépni, mert hihetetlen unszimpatikus kollegákkal kerültem össze, a munkaterhelés mondjuk nem volt olyan gáz, de az irodai légkör broáf. Azért még megvártam, hogy az aktuális projektem véget érjen, utána elvonultam pár hónap pihenőre.
2020. okt. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem összehasonlítható sem a terhelés, sem a szakmai fejlődés big4 vs. B kat.tanácsadó pályán. Általában egy big4 pályakezdőként suttyó munkahely, de a módszertani fejlődés kiugró.

B kategóriás tanácsadóból olyanokat próbálj, akik valamilyen területen kiemelkedőek, elismertek. A szerzett speciális szaktudással később rá tudsz kanyarodni a big4-ra, ahogyan a fent a kollega is írta - de előfordulhat az is, hogy egyre kevésbé lesz vonzó, ha elkezdesz rálátást szerezni.

2020. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!