Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Magyarországon is lenne...

Ha Magyarországon is lenne olyan szociális segély amiből meg lehet élni te elmennél rá?

Figyelt kérdés
arra lenne elég hogy rezsit fizess, esetleg albérleti szobát, bevásárolj és megélj egy alap szinten.
2020. szept. 23. 15:49
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
37 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
aki lumpenproli, legfeljebb az menne ....
2020. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
hát persze hogy nem, tudod nem céloma vegetálás
2020. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Meglehet kérdező, hogy a Te életcélod a lógás, a semmittevés, a piálás (tudom, hogy a Balázs vagy)- de nem tudom, akkor mi értelme van az életednek?


Nem gondolod, hogy valamilyen értelmes életet kéne élni?

Valami hasznosat csinálni :-)


Nem, nem élnék segélyen, max addig, amíg megtanulom azt, amivel folytatni szeretném az életemet.

2020. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem az előttem válaszolók stílusát.


Én amúgy őszintén bevallom, hogy utálok (munkahelyen) dolgozni.

Őszintén bevallom továbbá azt is, hogy pont teszek rá, hogy társadalmilag hasznos vagyok-e (megjegyzem a legtöbb munka nem az). Saját magamnak és a családomnak (aki valószínűleg csak férjem lesz, nem akarok gyereket) szeretnék 'hasznos' lenni, esetleg ugye barátoknak, ha úgy adódik.


Simán élnék vele.

Lenne egy aránylag elszigetelt helyen házikóm, konyhakertem, 2-3 kutyám esetleg tyúkok is és 3-4 gyümölcsfa. Amatőr/hobbi szinten triatlonoznék, versenyekre készülnék. Ezek simán elvennének napi 8-10 órát, de a maradékban főzés, sütés, írás, olvasás, rajzolás, festés lenne.

Néha túra, utazás, városban kávézó, söröző, mozi, színház.


Baromira nem értem, mi a gond ezzel a kérdéssel.

Hogy ebben a pillanatban irreális a kérdező felvetése? Talán. És? Csak reális dolgokról lehet beszélni?


Amúgy a Föld legnagyobb baja is a fogyasztói társadalom. Azért megy tönkre 3 év után a mobil és 5 év után a mosógép javíthatatlanul, hogy minél több mérnök, fejlesztő egyéb munkás kelljen. Jó, elsősorban azért mennek tönkre javíthatatlanul, hogy minél többet költsünk és költsünk és költsünk. De ha hirtelen tartós termékeket gyártanának, lelassulna a (sokszor felesleges) fejlesztés, akkor tömegesen lennének munkanélküliek.


Így én még reménykedem is egy olyan világban, ahol ha nem is alapjövedelem van, de max. 4 órát kell dolgozni és minden lelassul.

2020. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Igen, max egy hónapra. NAgyon szeretnék egy hónapot pihenni.

Lehet itt prolizni, szerintem nagyon proli, aki tahó módra beszóloget ismeretleneknek...

2020. szept. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy időre, fizetett pihenésként feltöltődni jó lenne. Vagy ha mondjuk művész lennék (író, zenész), akkor nagyon klassz volna egy új regényre, vagy albumra koncentrálni és nem kellene extra kis melókat bevállalni közben.
2020. szept. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

4-es, 5-ös, nem ismeretlennek szólogatnak be a válaszolók, hanem a Gyakori közönségét kiidegelő - saját bevallása szerint is - több éve alkoholizáló, segélyen élő, nem dolgozó, Balázs nevezetű egyénről van szó.


Állandóan úgy csinál, mintha dolgozni akarna, de valójában évek óta "szívja a vérünket" kitalált kérdésekkel.

2020. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hpgy Balázs, az a baj, hogy akkor is pont ezt válaszolták volna, ha te vagy én kérdezzük ugyanaezt.
2020. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem észre, hogy Balázs, de nekem is az a fő gondom, ami 8-asnak is.


Ha valami utópisztikusat / perpill nem reálisat / tömeg által elfogadott véleményt megbolygató dolgot kérdez, akkor rendszeres az itt látható stílus sajnos. :(

2020. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Annyi időt biztosan rászánnák hogy kiszámoljam önellátó gazdálkodás mellett ebből a pénzből meg tudok-e élni. Tanya, napelemek, víztisztító, stb. Nulla rezsi. Állatok, kert, kézműves termékek.

Egész nap szabad levegőn tudnák dolgozni és nem b.szogatna senki.

A pénzből pedig megvenném amit nem tudok megtermelni. Üzemanyag, szerszámok, eszközök.

2020. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!